şükela:  tümü | bugün soru sor
  • yeni bose modeli. noise cancelling yapar. gayet iyi. ama turkiyede ev fiyatinadir.
  • yıllardır biriken ve yıl sonunda yanacak olan mil puanlarımla thy kataloğundan aldığım kulaklıktır. adamlar yapmış. toplam 12 saat kullandım, içine konan en küçük boy pil henüz bitmedi.
  • 1 haftadir kullandigim kulaklik. ofis ve toplu tasima ortaminda, aktif ve pasif gürültü azaltma ozelligi hakikaten guzel. eger tum sesleri kesecegini bekliyorsaniz, malesef cok basarili bulmazsiniz, lakin dusuk frekansli dip gurultulerini cok guzel iptal ediyor.

rahatlik acisindan da cok basarili bir kulaklik. benim gibi koca-kulakli insanlarin dahil kulagini tamamen icine alabiliyor, tum sungerler gayet guzel, herhangi bir rahatsizlik vermedi bana. tek sikintim, ucak & trende kafama bunu takip , cama yaslanarak uyuyamamak, zira kafadan gecen bant cama yaslaninca rahatsiz ediyor.

ses kalitesi, orta /ust seviye bir kulaklik kadar. sennheiser hd 650 seviyesi beklemeyin, ama tatmin eder yine de/
  • fiyat perfmormans acisindan kotu bir kulaklik. ses kalitesi cok iyi degil. noise cancelling ozelligi guzel. sadece noise cancelling icin kullanacaksaniz kablosunu cikartip da kullanabiliyorsunuz.

aaa pili olmadan bir ise yaramiyor ve pili 30 saat kadar gidiyor. suna uzun sure giden, sarj edilebilir duzgun bir pil koysalarmis keske. noise cancelling acik degilken duzgun ses de alinamiyor.

bir diger problemi de disariya cok fazla ses veriyor olmasi, bir kulaklikta en sevmedigim seydir.
  • noise cancelling ozelligi hic bir muzik dinlemeseniz bile sirf metro, otobus, ofis gurultusunu kesmek icin birebir. muzik dinlerken ise tam bir solen havasi veriyor. birde bende kafa yapmak gibi degilde sanki ses dalgalari ile beyin masaji yapiyormuscasina bir rahatlama hissi veriyor bu gurultu kesme ozelligini kullandigim zaman. bu ozellik sayesinde aslinda cevrenizin ne kadar gurultulu ve gereksiz seslerle dolu oldugunu cok daha iyi anliyorsunuz. ben beats kulaklik almak icin gittigim magazadan, bu kulakligi alarak ciktim. kesinle aldigi parayi sonuna kadar hakediyor. tek negatif yani noice cancelling ozelliginin pil ile calismasi. e o kadarida normal tabi, gunes enerjisi ile calisacak hali yok ya :) sadece benim gibi pil tasimayi unutmama takintisi olan insanlar icin biraz rahatsiz edici olabiliyor.
  • yaklasik 2 aydir kullandigim ve kendisinden asiri memnun oldugum super kulaklik. daha onceden quietcomfort 15 kullanmistim, ondan once uzun sure sennheiser px200 ve px200ıı kullanmistim. kullandigim sennheiser'lar ile ayni seviyede olmadigi icin onlari geciyorum fakat qc15 ile arasinda cok fark var mi derseniz, basslari cok daha iyi veriyor, noise cancelling cok daha iyi ve son olarakta tasarimi daha super diyebilirim. eger ses konusunda asiri hassas degilseniz ve biraz cirkin gorunse de olur diyorsaniz, qc15 alabilirsiniz. son olarak beyaz renk kirleniyor mu vs.. diye sorarsaniz, yok abicim herhangi bir renk degisimi falan olmadi.

duzeltme: 1 hafta once sol tarafindan ses gelmemeye basladi. bose musteri hizmetleri ile iletisime gectim hala bekliyorum durumda gelisme olunca tekrar yazacagim. cok mutsuzum be sozluk.

duzeltme: duzelttiler. parasi neyse odedik tabi. yurtdisindan garanti olaylarinda biliyorsunuz sikinti oluyor o yuzden parca parasini verdik duzelttiler.
  • kuzenimle beraber, bir siyahını bir de beyazını aldığım headphone modeli. daha önce de bose kullandığımdan dolayı aldığım/aldırdığım ve hiç bir sıkıntı yaşamadığım bir kulaklık. özellikle taşıma çantası bile o fiyata değer.

sound olayı ise şöyle söylenebilir: bir kulaklıkla müzik dinlersiniz. ama bose kulaklığımı taktığımda amsterdam arena'yı kafama yerleştiriyorum.

bazı şeyler vardır. bir kere alırsınız, ömürlük kullanırsınız. beyaz eşyada miele, cep telefonunda apple gibi.

kullanıcısına göre değişir tabi ama öyle 6-7 ayda pert edilebilecek bir kulaklık değil. bu yüzden 2. eline hiç girmeyin.
  • bugün applestore abd fiyatı 299.95 dolar olan kulaklık.

(bkz: bose quietcomfort 20) kullanıp belasını sikerttiğim için ( o da aynı fiyat şu an) aynı boku bi daha yememek adına bugün alıp kendimden geçtiğim kulaklık

ses geçirmeme özelliği biraz daha iyi, ses kalitesi de. teknik detaylar aynı oysa. sanırım kulağı kavradığından. ayrıca kulak içi olmayan ilk kulaklığım. vücudumun her yeri saçma sapan küçük olduğundan her kulaklıktan rahatsız olmamın da etkisi ile iyice abartıyor da olabilirim.

arkadaş çello ayrı yerden giriyor, keman tepeden süzülüp içine akıyor, piyano ben de burdayım lan diyor. (bkz: yo yo ma) hiç bu kadar güzel olmadı. bi de (bkz: röyksopp) patlattım. 5 yıl sex yapmayacam amk. yetti bana bu.

edit/ ocd
  • (bkz: basları güçlü veremiyor)

bu sefer de tam tersi, bir kaç yerde "basları güçlü" geyiği yapılmış. bose basları güçlü kulaklık yapmaz. olması gerektiği gibi yapar.