şükela:  tümü | bugün
  • bose’un ilk tamamen kablosuz kulakligi. 250 dolares.

https://www.bose.com/…soundsport-free-wireless.html
  • kronik batarya sorununa sahip olan kulaklik. kullanmadiginiz zamanlarda sarj kutusunda kendiliginden sifirlaniyor. duzenli sarj etmekten baska cozumu de yok. muzik kalitesi ve rahatligi ise oldukca iyi.
  • - bose a20 veya qc35 modelleri gibi active noise cancelling yok.

- telefon konuşmasına sadece sağ kulaktan izin veriyor. sol kulaktan ses gelmiyor. bu şekilde tasarlanmış. sadece gsm araması değil, skype, whatsapp call, facetime vs. çift yönlü olan hiçbir iletişim uygulamasında izin vermiyor.

- tabiki bi qc35 değil ama müzik dinlemek için ses kalitesi iyi.
  • windows 10 yüklü bilgisayarımda sol kulaklığı bir türlü çalışmayan ses kalitesi harika kulaklık. hangi çözümü denediysem başaramadım. forumlarında önerilen çözümler işe yaramadı. bilenler yeşillendirirse çok mutlu olurum.
  • ses kalitesi muadillerine göre cok daha iyi seviyede olan bose'nin son harikalarindan birisi.
    genellikle bisiklet, yürüyüs, kosu ve türlü spor faaliyetlerini yapan kitleyi hedefliyor.
    sarji 5-6 saat kadar gidiyor , mevcut sarj kutusu ile toplamda 10 saat mümkün.
    noise cancellation olayi yok.
    ter,islaklik veya yagmurdan etkilenmiyor, dusa bile girebilirsiniz ama yüzmeyi denemeyin.
  • jabra elite 65 t ile kıyaslamasını yapabilecek suserlerden yorumlarını beklediğimiz ürün.
  • genel olarak beklentimi karşılayan kulaklık. ses kalitesine çok önem verdiğim için rakiplerine göre daha dezavantajlı özellikleri olsa da bunu tercih ettim. o sebeple hayal kırıklığı yaşamadım.

ancak kulakta fazla çıkıntı yapıyor. bu da kötü bir görüntüye sebep oluyor. çok kötü değil ama kötü işte.

kutuda gelen kulaklık pedlerinin en küçüğü bile oldukça büyük. kulağıma tam oturmamış gibi hissediyorum. her seferinde iyice oturtmaya çalışıyorum kulağıma. bu da kulağımı acıtıyor biraz da olsa.

kulaktan düşecekmiş gibi bir his yaratmıyor ama kulakta rahat da durduğunu söyleyemem. ergonomik açıdan çok başarısız.

müzik dinlerken sol kulaklık bazen kesiliyor bir kaç saniyeliğine ve sonrada ses seviyesi kademeli olarak artarak geri geliyor. bunun nasıl oluştuğunu bulmak için çok deney yaptım ama sonuca varamadım. genellikle kulaklıklara dokunduğum zaman bu gerçekleşiyor veya kafamı bir yöne eğdiğim zaman falan. hala anlayabilmiş değilim. sanırım donanımsal bir sıkıntısı var.

kutusu çok büyük ve ağır. pantolon cebinde taşıması gerçekten zor. ve kutunun formundan dolayı pantolon cebine koyduğunuzda cepte yaptığı şişkinlik yanlış anlaşılmalara mahiyet verebilir. kış da yavaştan geldiği için ceket veya montun iç cebinde taşıyorum cepte taşımak yerine. onda bile ceket sola doğru eğiliyor. o kadar ağır yani.

kulaklık üstündeki tuşlar çok kullanışsız ve çok zor basılıyor. kulaklığı zaten zor yerleştirmişim kulağıma. o sebeple o tuşlara basmak beni korkutuyor. yani hiç kullanmıyorum. o kadar yüzey alanı var kulaklığın. kesinlikle dokunmatik olmalıymış.

bir de bose connect diye yalandan yapılmış bir uygulaması var. sadece kulaklığı ilk defa telefona bağlarken kullanıyorsunuz daha da kullanmıyorsunuz. o da zorunlu değil zaten. ne equalizer ayarı var ne başka bişey. bomboş bir uygulama gerçekten. connect ismi zaten sinyali veriyor.

genel olarak aklıma gelen dezavantajları bu şekilde. iyi taraflarından da bahsedelim.

noice cancellation olmamasına rağmen dışarıdan çok ses almıyor.

şarjı gayet yeterli. işe gidip gelirken, bazen de işte kullanıyorum. günde 2 saati geçmiyor kullanım sürem. o sebeple haftada 1-2 defa falan şarj ediyorum. yeterli oluyor. sıkıntı yaşatmıyor.

kulaklığı kutudan çıkarıp kulağa takınca konuşan kadının sesi ve tonlaması çok güzel. masal anlatsa saatlerce dinlermişsiniz hissi bırakıyor. halbuki altı üstü şarj durumunu söylüyor ve telefonuna bağlandım diyor.

kulaklıklar kutuya güzel oturuyor, yerleştirmesi çok kolay ve tatmin edici. o tık sesi, kalemin kapağını açıp kapatırmış gibi bir tatmin hissi bırakıyor. bunda mıknatıslı olmasının payı da var tabi ki. kutuyu ters çevirseniz bile düşmüyor.

çok deneme fırsatım olmadı ama su geçirmezliği iyi imiş. yağmurda falan hiç korkmadan kullanabilecek olmak rahatlık veriyor.

ses kalitesi gerçekten iyi. zaten onca önemli dezavantajına rağmen sırf ses kalitesi açısından daha iyi bir seçenek görmediğim için hepsini bile bile bunu tercih ettim. beni yanıltmadı. bose kalitesini veriyor. sennheiser pxc 550 kullanıcısı olarak onunla karşılaştırmam adaletsiz olur tabi ki kulak üstü kulaklık olduğu için ama ses kalitesi açısından gerçekten ona yakın.

aklıma gelen de avantajları bu şekilde. sırf ses kalitesi için almıştım. o sebeple beklentimi karşıladı. tabi yine de o kadar para verince dezavantajına olmasın istiyorsunuz ama olmuyor tabi ki. genel olarak fiyat performans olarak nitelendiremem ama iyi müzik dinlemek istiyorsanız çok az seçenekten biri tws kulaklıklar arasında. sizin sorunuz olursa yardımcı olurum.