• boşlukta sessizdim, derinlerde nefessizdim
    doğmadan ölen bir çocuk gibi isimsizdim
    kelebek kadar renkli ama çelimsizdim
    yine de sevdim

sürümlendim ben aşka, yenildim hep kalpsiz savaşlarda
    ben o günden beri evsizim, yaşıyorum sadece bitsin diye
    sokaklar benim evim dans ederim
    yaşıyorum sadece bitsin diye, ölmek için
    söz-müzik: doğan duru
  • "lebannen, bu sensin. sensin. hiç güvence yok, hiç son yok. sözcük, sessizlikte duyulmalı; yıldızları görmek için karanlık gerek. dans her zaman boş zeminde yapılır, korkunç uçurumun üzerinde." ursula k. le guin - the farthest shore
  • aklıma ready player one daki dans sahneleri geldi
  • sokaklar benim evim , dans ederim
    yaşıyorum sadece bitsin diye, ölmek için
    ölmek için..
  • bu şarkının en büyük fanboyu olarak üç sene sonra tekrar entry yazmak bana nasip olmuş :)

bu şarkının bende çok etkisi var, albümdeki her şarkıyı ezbere bilmeme rağmen bu şarkının tınısı beni bambaşka dünyalara götürüyor, çocukluğuma, ilk aşkıma, başarılarıma, hayata, üzüntülere, kazıklara, mutsuzluğa, umutsuzluğa, edebiyata..
    çok saçma geliyor evet ama bir şarkıdan çok daha fazlası benim için.. sanki doğan duru beni görüp (ki defalarca yüz yüze geldik hatta sohbetim de olmuştu) yazdı diye düşünmüyor değilim, neyse ne diyorduk, sokaklar benim evim dans ederim, yaşıyorum sadece 'bitsin diye' , ölmek için.
  • ben bir şarkı yazsam içinde kesin geçecek “yaşıyorum sadece bitsin diye, ölmek için” cümlesini barındıran şarkıdır. ölmeye cesaretim olmadığı gibi yaşamaya da dermanım yok.

şarkıyı keşfedeli çok olmadı, keşfettiğimden beri gün içinde defalarca dinliyorum, yalnız olmadığımı hissetmek güzel. teşekkürler doğan duru.
  • boşlukta sessizdim, derinlerde nefessizdim
    doğmadan ölen çocuk gibi isimsizdim
    kelebek kadar renkli ama çelimsizdim
    yine de sevdim, sevdim, sevdim

sürümlendim ben aşka
    yenildim hep kalpsiz savaşlarda
    ben o günden beri evsizim
    yaşıyorum sadece bitsin diye

sokaklar benim evim, dans ederim
    yaşıyorum sadece ölmek için
    sokaklar benim evim, dans ederim
    yaşıyorum sadece bitsin diye ölmek için, ölmek için