şükela:  tümü | bugün
 • http://www.bbc.co.uk/…/2005/10/051027_pyramid.shtml

  habere göre; bosnalı araştırmacının (semir osmanağiç) iddiasına göre tepenin içinde yer alan yaklaşık 100 metre yüksekliğindeki piramid, içinde odalar ve koridorlar barındırıyor olabilir.

  arkeolojik kazılarda, piramidin bir yüzeyi olduğu düşünülen bir duvara, ve merdiven kalıntılarına ulaşılmış.

  bosnalı jeolog nada nukiç, iddialara destek vererek, ''visoko tepesi şu anki görünüşünü doğaya borçlu olamaz, insan müdahalesi olası'' diyor.

  tepe çevresinde kazı yapan alman bir araştırma ekibinin, 7 bin yıllık alet kalıntılarına ulaştığını söyleyen bosnalı araştırmacı semir osmanağiç, bbc'nin sorularını yanıtlarken "bosna piramidinin, dünya çapında bir ağın parçası'' olduğunu savundu.

  http://2012.burakeldem.com/content/view/565/69/ adresinde de burak eldem haberin dogruluğunu denetleyemediğinden olsa gerek dogruysa şerhiyle birlikte tatlı tatlı dalgasını geçiyor; birilerinin fena halde rahatı kaçabilir; çünkü bugüne dek verilerin ve bulguların üzerinde kuluçkaya yatıp, bütün dünyaya bir amentü gibi sundukları uygarlığın resmi tarihini oturup bir zahmet yeniden yazmaları gerekecek. haberin tamamı ilgili linklerdedir.
 • göz ardı edileceği ya da unutulacağı garanti haber.

  bana ne kadar tuhaf gelse de insanların kalıplaşmış inançlarını/düşüncelerini kırmak çok zor. hele bunları bir de "bilimsel" doğrular olarak düşünenlerle başa çıkmak atomun çekirdeğini parçalamak için gerekli enerjiden fazlasını istiyor (bunu kim demişti hatırlamıyorum). dolayısıyla şunu diyelim, konuyu geçelim: ne işi var bosna'da piramitin falan, safsatadır.
 • tam martin mysterelik haber....
 • bosna'nın unutmak istemediği hatta yapılacak calısmalarla avrupalı turistleri mısır'ın sıcağından, güney amerika'nın ucak eziyetinden (oradaki kültürü görmek isteyenler, nil'de gezinti yapmak isteyenler haric tabi ki) kurtacak piramittir. resmi sitesi acılmıstır. http://piramidasunca.ba/ insanın zihninde neden olmasın baloncukları olusturan fotoğraflar için: http://www.bosnian-pyramid.com/
 • koşa koşa gidip kazılarında çalışmak istediğim piramitlerdir bunlar... höyüklerin içinde kalmışlar sanırım bin yıllardır ve şimdi tekrar güneşi görecekler, aya uzanacaklar bunlar... ziguratlar mı, yoksa tam mısır piramitleri gibiler mi emin değilim, çünkü merdivene benzer bazı şekillere ulaşılıyor sanırım şu anda...

  koşa koşa gidip bir ömür boyu orada çalışsam hadi bir ömür boyu demeyelim ama bir süre... toprak altından gelenleri okusam... sam... sam... sam...
 • wowturkey'den alper demirkaya abimiz bosna'da bu piramitlerle ilgili çalışmaları yerinde görme imkânı bulmuş :

  http://www.wowturkey.com/…rum/viewtopic.php?t=24202
 • piramite benzeyen doğal bir tepeden ibaret coğrafi şekil. savaştan çıkmış fakir bir ülkeye tabii ki turist gerekli.
 • google earth koordinatları 43°58'18.30"n 18°10'10.84"e gibidir.
 • (bkz: goa'uld)