şükela:  tümü | bugün
  • yeni bir skandal, yine bir skandal...

bu sefer bosna hersek'ten ithal edilen ve bim ile a101'lerde satılan karkas etlerde escherichia coli(e.coli) yani koli basili bulunmuş.
    https://s2.eksiup.com/3824fd20087.jpg

escherichia coli memeli hayvanlar ve insanların kalın bağırsağında yaşayan bakteri türlerinden biridir. bu bakteri dışkı ile ete, süte, toprağa, suya ve dolayısıyla tüm çevreye yayılmaktadır. bağırsakta yer edinen bu bakteri, dışkı yolu ile artık özgürlüğüne kavuşarak zararlı bir bakteri haline dönüşebiliyor ve zararlı türleri (e.coli o157:h7) bizi zehirleyebiliyor.

işte yukarıdaki belgede görüldüğü üzre bosna'dan ithal edilen karkas etlerde de bu koli basilinin zararlı türü olan e.coli o157 bulunmuş.

e.coli bakterisi 70°c üzerinde ölmektedir.
    özellikle et, pişme sırasında yeterli sıcaklığa ulaşmamışsa, buradaki bakteriler gıda zehirlenmesine sebebiyet vermektedir.

bu bakteriler hayvana yedikleri yemlerden(gdo'lu tohumlardan elde edilen yemler) geçmektedir.

bakın, aylar önce yazdığım şu yazıda;
    (bkz: bosna hersek'ten 20 bin ton nbş ithalatı/@altay horda)

monsanto'nun roundop'lu tohumları ile bosna'da üretilen soya, mısır, buğday, ayçiçeği vb ürünler bu ülkenin hayvanlarına yem olarak verildiğini, bosna'dan gümrüksüz ithalatına izin verilen ürünler içinde et olduğunu da yazmış uyarmıştık.

bu uyarılara rağmen bosna'dan et ithalatı yapanlar, bunu denetlemeyenler halkın canına sağlığına kastetmektedir.

türkiye'de hala şerefli savcılar varsa türk milleti'nin sağlığına kastedenler için harekete geçmelidir.
  • itha edilen hayvanların kontrolü yapılmıyor mu? yapılıp göz yumuluyorsa, bu adilikten başka bir şey değildir.
  • bu kadar mikrobun oy verme hakkına sahip olduğu ülkeye dışarıdan mikrop getirmek çok da bir şey fark ettirmeyecektir, diye düşünüyorlardır.

haklılardır.
  • a101 veya bim savunucusu değilim ancak bu tür bakteriler saklama koşullarından da kaynaklanabilir. (bkz: soğuk zincir) koşulları yeterince iyi sağlanmazsa, bu bakteri üreyebilmektedir.
  • direkt bakteri mikrop vesaire ithal etsek daha iyi.
  • bilen bir arkadaş da beni aydınlatırsa sevineceğim, merak ettim aldım denedim ben 15 liraya ne alıyor bu insanlar diye. et et değildi evet, kıyma da çok iyi değildi ama bence iğrenç de değildi.
    neyse her iki paketin üzerinde de üretim yeri silivri yazıyordu. bu ithal edilen hayvanlar başka et mi yoksa hayvanı canlı getirip silivride mi kesiyorlar?

-ayrıca evet ölmedim arkadaşlar, aşırı miktarlarda yemedim o yüzden de olabilir şanslı da olabilirim bilemedim.
  • bu gidişle et yemekten herkes korkacak, böylece et fiyatlarının yüksekliğinden dolayı tüketemeyen kesimle herkes eşit olacak.

işte adalet bu...
  • (bkz: kanada'dan ithal edilen etlerden göktaşı çıkıp ülkeye çarpması)
  • orta çağ simülasyonu gibi ülke mk... şimdi son evresindeyiz bu olayın sırada veba gibi bir salgın hastalık çıksın da kuruyup gidelim sıkıldım artık.
  • ortadoğu 'da haber değeri olmayan durum. alışın olum artık bunlara, burası eskiden bildiğiniz ülke değil. bu tür şeyler de günlük hayatın rutini.
    bak bi düşün 150 yıldır çalışan demiryolunu bu herifler sırf rant için sözde yeniledikten sonra 40 küsür kişi öldü bu ülkede.
    bi an önce kapağı başka yere atmaya bakın.