• son yıllarda popüler olmuş, peynirli, kıymalı, patatesli ve ıspanaklı versiyonları bulunan, dikdörtgen şekilli börekler. pastaneden alarak ev sahibinin kendi yapmış gibi yutturabileceği en gerçekçi üründür.
  • patates, kiyma ve sogan karisimindan yapilan bir borek cesidi.
  • saraybosna'ya yolunuz düşerse asla yemeden şehirden ayrılmamanız gereken börek türü.çok börek yedim ama asla böylesini tatmadım! kıymalısı önerim olur. ` :yemede yanında yat`
  • isi bilen bir büyügün mutfaga girip hazirlamaya baslamasiyla birlikte, tüm aile üyelerinin sehrin karsi yakasindan bile aranip "kosun kosun bosnak böregi yapildi tepsi tepsi, yetisirseniz size de kalir birazcik belki" diye ziyafete davet edildigi, o kadar kat yufkayi acananin ellerinden öpülmesi gerektigi, bana ispanagi yedirtebilen yegane ambrosia.
  • (bkz: paçanga)
  • bu böreğin en güzel yapıldığı yer hiçbir börekçi değil anneanneniz veya babaannenizdir..
  • üzerine yoğurdumsu bir sıvı döküldüğünde daha da güzel olan börek...
  • bizim evde eskiden her persembe, artik her pazar yapilan, kabaklisini tercih ettigim, kendimi bildim bileli yedigim, anneannemin masada carsaf yardimiyla actigi borek. borek budur zaten, diger borekler borekimsidir sadece.
  • çoğu boşnak evinde pazar günleri pişen muhteşem börek.. ıspanak+ısırgan otu karışımı şeklinde bir harcı olanısı değme böreklere taş çıkartacak güzelliktedir.. *
hesabın var mı? giriş yap