• reggea müzik ile çok haşır neşir olmayanlara bile kendilerini hemen sevdirdiyorlar. iki gün önce yayınladıkları albümlerinden police and soldier’a klip çıkmış bile.

https://youtu.be/bx7e0ctbtbg
  • az önce spotify'da keşfettiğim ve hayatımda ilk kez bir reggea grubunu beğenme tecrübesini şahsıma yaşatan grup. normalde reggea dinlerken tüm parçaların birbirinin aynı olduğunu, reggea çalan bir ortamda bir saat geçtikten sonra 'lan hala aynı şarkı mı çalıo' falan diyen bir tipimdir. bu arkadaşların her şarkısı birbirinden ayırabildim, keşke reggeayi siz icat etseydiniz*
  • muazzam bir reggae grubu. az dinlenilmesi beni üzüyor ve sinirlendiriyor . böyle değerli bir grubun daha çok bilinmesi gerekiyor. gerek söz gerek müzik anlamında çok profesyoneller. dinleyin ve dinletiniz, paylaşınız ve duyurunuz.
  • rizom adlı albümleri yeni çıkmış yerli ve milli reggae grubumuz.

albüm çok keyif verici ve akıcı. şarkılar benzer gibi ama farklı duygular barındırıyor.

kendi başınıza güzelce vakit geçirmek müzik keyfi yapmak istiyorsanız ve bunu yaparkende farklılıklar içinde kendinize özel şeyler bulabileceğiniz şarkıları olan grup.
  • bir yerlerden adlarını duyarak merak edip profillerine girdiğimde ilk dikkatimi çeken şarkıları derdim var'ı bir derdim var zannedip cover yaptıklarını düşünmüştüm*. kendi oluşturduğum yanlış algının sonucu farklı bir şarkı çıkınca şaşırmamın da etkisi vardır ama çok hoşuma gitmedi. sonra biraz daha şans verip birkaç gün boyunca şarkılarını dinledim ve iyi ki keşfetmişim dedim. başlıktaki çoğunluk gibi reggae dinlediğim bir tarz değildi ama müzikleri çok güzel, arada sırada açıp severek dinliyorum. böyle değişik müzik yapan türk gruplar çoğalsa ve dikkatimizi çekse keşke.
  • yeni single parla ile geri dönmüş müzik grubu. pek de güzel, çok da güzel olmuş.

dinlemek için spotify linkini aşağıya bırakıyorum.

parla
  • insanın nereden geldiğini anlayamadığı salak bir neşe, bir yandan da hüzün. ikisinin sentezini çok güzel yapmışlar.

bosphoroots - babil çökecek

"belki açsın, yorgunsun, mutsuz, umutsuz, durgunsun.
    suç senin değil ya da bu bir kader değil.
    her gün yeni bir telaş, yeni bir uğraş, bütün gün didin, koştur.
    istediğin bir dilim somundur.
    bu dünya nimet dolu, ama sana yok,
    yok işte yok çalış didin diyor biri."
  • soft reggae yapan, bu tarzı sevmeyen insanlara bile şarkılarını sevdiren tatlı grup. ilk albümleri rizom birbirinden güzel şarkılar barındırıyor. parla ilk göze çarpan şarkıları olsa da favorim zamanın yükü.

ek olarak afel ile parçaları: başka sokak
  • deniz tekin ile birlikte seslendirdikleri derdim var isimli güzel şarkıya sahip türk reggae grubu.
  • yerli ve milli reggae grubumuz. keyifli, akıcı, alıp götüren bir soundları var.
    başka sokak
    parla
    babil çökecek
hesabın var mı? giriş yap