şükela:  tümü | bugün
21 entry daha
  • rizom adlı albümleri yeni çıkmış yerli ve milli reggae grubumuz.

albüm çok keyif verici ve akıcı. şarkılar benzer gibi ama farklı duygular barındırıyor.

kendi başınıza güzelce vakit geçirmek müzik keyfi yapmak istiyorsanız ve bunu yaparkende farklılıklar içinde kendinize özel şeyler bulabileceğiniz şarkıları olan grup.
  • deniz tekin ile birlikte seslendirdikleri derdim var isimli güzel şarkıya sahip türk reggae grubu.
  • ilk stüdyo albümü rizom'u sonunda yayınlamış ve sevenlerini mutlu etmiş canım grup. zaten parla ile nasıl bir albüm geleceğinin sinyallerini vermişti bosphoroots. rizom'daki genel sound da şaşırtmadı ama yıllardır "e haydi artık bir albüm yayınlayın, doya doya dinleyelim!" diyen bize koca bir "oh be!" dedirtti.

benim favorim yine parla. çünkü parla'da sevdiğim çoğu şarkıda olduğu gibi inişler ve çıkışlar var, kısacası şarkıyı hayatın kendisine benzetiyorum hem sound hem de sözler açısından. böyle olunca da kendisiyle bir gönül bağı kuruyorum haliyle ve şarkıya sıkı sıkı sarılıyorum. diğer bir favorim ise deniz tekin'li şarkı derdim var. her ne kadar deniz tekin'i akustik şarkılarla tanımış olsak da ben deniz'in sesini böyle şarkılarda duymayı daha çok seviyorum. bence koray'ın ve deniz'in sesi müzikle birleşince ortaya yıllarca listelerimizden eksik etmeyeceğimiz bir şarkı çıkmış.

bir de bana kalırsa albümün gizli cevheri synthland. belki saf reggae dinleyicilerine farklı gelecektir ama arastaman peaceland'e mükemmel bir dokunuş yapmış. bu dokunuş şarkıyı herkese ulaşabilecek bir seviyeye getirmiş. birkaç farklı müzik türünü ayrı ayrı sevenlerin kesişim kümesi gibi bir şarkı kısacası.

sonuç olarak rizom'u dinleyin, dinlettirin.
  • arkadaş tavsiyesiyle keşfettiğim geçmişte türk rock müziğine öncülük eden erkut taçkın, erkin koray gibi isimlerin yaptığı etkiyi reggie tarzında bugün başarabilecek potansiyelde olan gruptur. dinleyin, dinlettirin...
  • reggea müzik ile çok haşır neşir olmayanlara bile kendilerini hemen sevdirdiyorlar. iki gün önce yayınladıkları albümlerinden police and soldier’a klip çıkmış bile.

https://youtu.be/bx7e0ctbtbg