şükela:  tümü | bugün
 • distortion modunun 2. sinde daha sert metale yakın distortion tonları elde edebilecekken.1. modda single manyetikli gitarlarda overdrive a daha yakın tonlar elde edebileceğiniz boss ürünü.
 • iyi bir distortion pedalıdır.ds 1 den farkı turbo modunun olması bu modda daha mid ağırlıklı bir efek verir birinci modu da ds 1 e yakındır uygun fiyata alına bilecek pedallardan biri yamulmuyosam john frusciante de bu pedalı kullanıyor
 • boss'un 1987 yılından beri ürettiği ds 1 modelinin mid boost özelliği eklenmiş hali. oldukça güzel bir analog pedal. yelpazesi geniş. kurt cobain ile özdeşmiş bir pedal.
 • dün aldığım pedaldır. bende bundan önce digitech grunge pedalı vardı ve ona kıyasla gayet iyi. turbo ve normal mod arasında geçiş yapabiliyorsunuz, turbo daha çok lead çalmak adına kullanılıyor. bu pedalın en iyi yanı diğer distortion pedallarına göre nota çalınca net duyulabiliyor, gaini sonuna kadar açsanız da. aynı şey akorlar için de geçerli. sonuç olarak beğendim, olmuş bu pedal. boss ürünleri zaten güvenilirdir. direk alın bence.
 • turbo distortion modu traktör gibi ses çıkaran pedal, tam istediğim gibi.
 • tanım: elektro gitar için üretilen efekt cihazı.
  belirli ton aralıklarında ve manyetik kombinasyonlarında delay pedalı ile sololarda kullanıcısını üzmeyecektir. amacı gitarın gönderdiği analog sinyali alıp işleyerek distortion etkisi üretmektir.
  iki distortion modu, level, tone ve dist. potansı içerir. 9v pil ile günlerce çalışır veya uygun adaptörden besleme alır. gövdesi gayet sağlamdır. uygun bir footswitch alıp takabileceğiniz gibi evde kendi yaptığınız bir footswitchi bile takıp kullanabilirsiniz.
 • boss'un ds1 pedalının modifiyeli hali.

  ds1'e mid boost eklemişler. ben pek sevmedim açıkçası. genel olarak ben bu pedalı sevemedim. yıllar önce bir arkadaşımın gitarı ve setup'uyla denemiştim hayran kalmıştım. daha ilk anda yuh be dediğim enteresan bir pedaldı. ki böyle ilk anda bir aleti sevmek zordur. setup işi de bir şarkıyı sevmek gibi bazen ilk dinleyişte bayılırsın bazen dinledikçe seversin. ilk anda cuk diye sevmek de zordur. bu sefer takasla elime geçti pedal.

  amfim marhall dsl-15; celestion greenback hoparlör takılı. gitar schecter custom solo6; seymour duncan custom custom bridge ve pearly gates neck var üstünde. diğer gitar da fender tele texas special neck ve duncan hot rails bridge takılı. yani ilgilenenler az çok anlamışlardır setup gayet güzel.

  pedal bu setupla anlaşamadı. distortion çok cılız kaldı, öyle dolu dolu değil, cılız sinek vızıltısı gibi. aslında distortion karakteri güzel ama ne yaparsam yapayım cılızlığı yok edemedim. pedaldan sesi açsanız ton tizleşiyor, kompresyonunu kaybediyor, ıslaklığı gidiyor, distortion taraklarının arası açık hoparlörü yırtarcasına bir ton geliyor. tone düğmesini kıssanız bu sefer de boğuklaşıyor. özellikle sarımlı tellerde ses bom bom. boss'un en temel sorunu aslında bu, devre tasarımları iyi ama içindeki elektronik komponentler çok adi. mesela daha iyi bir kapasitör koysa o bas sorununu çözecek. zaten sadece birkaç kapasitörü değiştirip bu pedalları butik seviyeye çıkarıyorlar. vai ve satriani boss ds1 kullanıyor. tabi ki boss onlar için özel yapmıştır ama devre tasarımı aynı. youtube'de videoları var piyasada satılan klasik ds1'i de modladığınızda neredeyse aynısı oluyor. boss neden öyle yapmaz anlamıyorum gerçi waza diye modlu hallerini piyasaya sürdüler ama ciddi paralar istiyorlar, o fiyatlara çıkınca da daha başka seçenekler de var.

  pedalın bir diğer kötü tarafı da true bypass olmaması, pedal takılıyken açık olmasa da sinyali zayıflatıyor, bossun genel sorunlarından biri tabi bu.

  pedalın ikinci modu turbo ii diye geçiyor, mid bosst modu. upper midleri boostlayıp bağırtıyor, özellikle bu modu zerre sevmedim solo için yapılmış bir mod. ne zaman kullanılır grupla çalarken solo davulun yanında ezilmesin diye kullanılır ya da gitardan traktör sesi çıkarmak isteyenler sevebilir ama benlik değil.

  ben ne yaparsam yapayım ideal sweet pot ayarını bir türlü bulamadım. yine takasla blackstar lt dual pedalıyla değiştirdim. arada dağlar taşlar fark var, onunla ilgili bir entry de gireceğim.