şükela:  tümü | bugün
 • boss'un çıkardığı son "multi effect processor". gt-6'nın geliştirilmiş versiyonu. ilginç özellikler eklenmiş. a ve b kanallarıyla farklı amfilerin harmanlanması veya çalma şiddettiyle efekt değiştirme gibi uçuk yeni fikirlerle ortaya çıkmışlar. ama pod xt live'dan sonra baya bi etkilendiklerini düşünmekteyim. gayet başarılı bir yapım.
 • renginin siyah olması dısında, kasası boss gt 6 ile aynı olan, marty friedman'ın da kullandıgı yeni boss ürünü..
 • çıktıktan sonra yüzeysel eleştirilere kurban gitmiş alettir. aslında düzgün bir şekilde kullanılmaya başlandığında tamamen kendi içinde sunduğu özelliklerle başka hiçbir pedala ihtiyaç duymadan istenen tonu istenen şekilde elde etmeyi sunabilen bir alettir. gerçekten güzelliği ayrıntılarında gizlidir. tek başına dinamik değerlerle ton değişimi özelliği bile bir üstünlüktür. şöyle ki çalış sertliğinize göre ton üzerinde otomatik olarak ayarladığınız şekilde oynamalar yapar örneğin ne kadar sert çalarsanız o kadar reverb verebilirsiniz ya da o kadar sustain yap diyebilirsiniz alete. driveları ise doğru amfi simülatörü ile kullanıldığında gayet serttir. daha önceden analog setup kullanan biri olarak almadan önce ton konusunda kafamda oluşmuş bütün şüpheleri birkaç hafta içinde silmiştir.
 • phaser, flanger, chorus gibi efektlerin dozunu kaçıranların ve high cut filter & output type seçeneklerini adam gibi kullanamayanların herhangi bir 2. sınıf pedaldan daha iyi sesler çıkarmasının zor olduğu, buna karşılık doğru kullanıldığında doğal tonlar üretebilen süper cihaz... fabrika ayarları dahi doğrudan kullanılabilecek tonlar içeriyor... detaylı incelemem, http://kerem.koseoglu.info/blogview.aspx?id=31 adresinde bulunuyor...

  bu cihazı kullanan diğer gitaristler tarafından yazılmış ayrıntılı incelemeleri http://www.harmony-central.com/…s_processor-01.html adresinde bulunabilir...

  ürünün resmi sayfaları ise şu adreslerde yer alıyor:
  http://www.bosscorp.co.jp/products/en/gt-8/
  http://www.bossus.com/index.asp?pg=1&tmp=147
  bu adreslerdeki içerikler ve demolar birbirinden farklı olduğu için, ikisini de ziyaret etmekte fayda var...

  ürün hakkındaki püf noktalar ve forumlar için ise http://www.bossgtcentral.com/ sitesi ziyaret edilebilir... bunun yanı sıra, yahoo groups'da bulunan boss gt-8 grubunda ürünle ilgili her türlü tartışma ve karşılaştırmaya erişilebilir...

  kanımca; canlı performanslar için piyasadaki tek muadili pod xt livedır; bu iki cihazın özet bir kıyaslaması http://kerem.koseoglu.info/blogview.aspx?id=60 adresinde bulunabilir... ancak, pedal kullanacağım durumlarda kişisel tercihim boss gt-8'dir...

  nihai kişisel tercihim ise dijital cihazlardan ziyade analog cihaz kullanmanın daha gerçekçi sonuçlar verdiğidir...
 • (bkz: boss gt-pro)
 • kısa süreli kurcalamalarım sonucu elde ettiğim izlenimlerim: son derece detaylı ayarları bulunan bir cihaz. gitardan çıkan dalgayı her türlü şekilde değiştirebiliyorsunuz. o ince ayarları ile saksafon sesi dahil her türlü sesi çıkartmak mümkün. internette çok farklı tonların elde edilebileceği patch'lere kolayca ulaşmak mümkün. yanlız o kadar özelliğinin yanında aletin içine basit bir metronom konmamış olması ayıptır.
 • rezalet distortion simülasyonlarına sahip multi-effect pedalı. ne kadar uğraşırsanız uğraşın, tamam bu süper diyeceğiniz bir distortion tonu elde edemezsiniz. yabancı forumlarda da en çok tartışılan yönü budur. insanlar harmonic converger, di box gibi türlü türlü cihazlarla tonları düzeltmeye çalışmışlar ama pek başarılı olamamışlardır.yüklü gelen patchler de birkaçı hariç pek bir işe yaramaz.aleti hemen piyasaya sürmek için yalap şap yazılmışlardır.

  pod xt gibi cihazlar karşısındaki en büyük avantajı, neredeyse tüm parametrelerinin değiştirilebilir olmasıdır. pod'lar gibi yapay,mastered sesleri yoktur. tonları canlıdır ama iyi ayarlayabilene tabii. sesleri o kadar çabuk bozabilirsiniz ki aklınız almaz. o yüzden fazla kurcalamaya gelmez bu alet.

  içindeki custom speaker olayını denemek, gt8 i yeniden keşfetmek gibi bir şeydir. tube screamer ve mesa boogie amp komboları iyi bir speaker simülasyonu ile güzel sonuçlar verir.

  bu kadar komplike bi alet yapıp içine 3 sayfalık, hiçbir işe yaramayan kullanım klavuzu koyan boss firmasına ise diyecek söz bulamıyorum.

  sahipleri şu yönden şanslıdır; internette sadece gt8 için oluşturulmuş, çok yardımsever guruplar var. eğer zamanınız varsa (bu alete sahipseniz olması gerek) bu alet için yazılmış tonlarca materyal var.yanında patchler de cabası. www.bossgtcentral.com bunların en iyi örneği.
 • high outputlu manyetikleri olan bir gitarla denendiğinde işinizi iki kat zorlaştıran efekt pedalıdır. zira pedalın kendi preamplileri herhangi benzerlerine göre zaten oldukça dolgundur ve bu durum kullanıcıyı daha detaylı ve ince ayarlar yapmaya yönlendirmektedir. herşeyin ayarlanabilir (kurcalanabilir) olması ve bu ayarların detaylılığı tabiki işi bilen abiler için muazzam bir durum teşkil etse de, amatör bir müzisyen için aynı durum kabusa dönüşebilmektedir. her ne olursa olsun seslerin canlılığı, dolgunluğu ve analog seslere olan yakınlığının diğer rakiplerine göre avantaj sağladığı doğrudur. ama yine de herhangi high outputlu manyetik hele de aktif manyetik kullanıyorsanız analog bir sistem kurmanızın çok daha hayırlı olacağı rivayet edilmektedir.
 • en sabırlı ve kurcalayarak keşfetme sevdalısı adam bile bir süre sonra bu cihazın fabrika ayarlarına dönmek için tırmalar.
  zor bir şey değil elbette fabrika ayarlarına dönmek... kullanıcı kitabını kaybetmediğiniz sürece.
  allahtan internek var.

  http://www.roland.com/…om.cfm?ln=en&dsp=0&icncd=692

  naber lan hlkm? ehehehe.