şükela:  tümü | bugün
 • yalniz müzik yapan yaratici insanlar icin inanilmaz iyi bir bulus.riff-ritm-melodi-vokal-davul gibi birden fazla kanali ayni yerde kaydedip sona üstüne solo atmayi saglayan müthis bulus...
 • enteresan bir alet. ankara'da belgin ugursu'nun sovunun cok onemli bir parcasi. anladigim kadariyla sesleri kaydediyor, ve muzisyen pedallar yardimiyla, istedigi sesi tekrar tekrar loop seklinde caldirabiliyor.
  ornek vermek gerekirse, arkada tekrar eden bir ritm dusunun ya da bir vokal..
 • (bkz: dub fx)
  (bkz: emily wells)
 • boss rc-2 modeli ile iyice pratikleşmiş müzisyenin yalnızlığını unutturan nefis cihaz...
 • roland'in boss serisi
  rc2, rc20 ve rc50 olarak boy boy giden, ayrica diger markalarca da uretilen cihaz. -elde mevcut rc20 bazinda- caldiginiz partiyi 16 dakika gibi bir sure aklında tutarak uzerine tekrardan farkli partisyon calmanız imkanını sunar. tek basina hem ritm hem solo calan bir ikiliye donersiniz. yetmez; vokallerinizi de kaydedip tekrarlayabilir. kendi kendine cift ses yapan bir ikiliye donersiniz. yetmez, basit de olsa davul ritmleri verir arkadan, yetmez isterseniz calip kaydettiginiz partiyi tersten calar. yetmez, evde baslari kaydedip sahnede gitari ustune calarak okuzluk yapmanizi saglar. grupla calmiyorken sahne icin pek iyidir. evde bilgisayar varken cok da anlami kalmaz.
 • piyasadaki en basarili olanlarindan birisi boss rc-50dir. bir o kadar da karisiktir kendisi. basit seyler cok cabuk ogrenilse de hakkini vere vere kullanmak icin user manual'i bir hayli hirpalamak gerekebiliyor.
  (bkz: http://www.roland.com/products/en/rc-50/)

  leziz kullanim ornekleri icin
  http://www.youtube.com/watch?v=qjvtt-x8zai
  http://www.youtube.com/watch?v=payvtkvtzu8
  http://www.youtube.com/watch?v=jnl4i1i1pys
 • duruma göre değişmektedir kullanacağınız tür (elbette başı boss rc olarak başlayacak).. iki durumdan bahsedelim. minimum enstruman (örn:belgin uğursoyun da yaptığı gibi, gitar, beatbox, yumurta vs), maximum farklı ses.. yani herbir enstrümandan olabildiğince farklı ses türleri çıkarmak. ikinci durum ise, benim kullandığım şekli ise, maximum enstrüman ama herbirinden max iki ses türü çıkarmak. yani anlayacağınız. birinci durmda bir gitar ve hayal gücünüzle tek başınıza bir orkestra oluşturabilirken, ikincisinde 20 enstrüman ve tek başınıza orkestra olabilirsiniz. yani herşekilde oynaması acaip zevklidir. rc 30 tek kanal iken rc 50 de 3 kanal vardır. ne var ki herşekilde tüm çeşit loop stationlar zor bulunur..hala sıramı beklemekteyim..sanırım sorun zuhal müziğin tek distribütör olması.. yani iyisin hoşsun da.. neyhseh..
 • böyle şeylerin yapılmasını mümkün kılan istasyon. ağzım açık, kaçıncı kez dinliyorum bilmiyorum.
 • aynı zamanda da şöyle şeylerin yapılmasını sağlıyor. indie/math rock seven adamlar bu performansı nasıl birinci yapmadı hayret amk!
 • günlerce uğraşıp fabrika ayarlarına döndüremediğim güzide alet.

  rc-1'den anlayan varsa allahını seviyorsa yardım etsin. ilk aldığımda ışıklı panelden bütün ölçüyü görüyordum. ilk dokunuşta ilk kayıdın üzerine kayıt yapıyordu, çift tıkla susturduktan sonraki ilk basışta kaydı tekrar çalıyordu...şu anda ise kafasına göre takılıyor ve bir kaydı tekrar çalmam mümkün olmuyor.

  yeşillendirin, sarartın, morartın.

  edit: yaptım oldu. pedala basarken adaptörüyle aleti elektriğe bağlamak gerekiyormuş. hmmm değişik.