şükela:  tümü | bugün
 • ihale aşamasında olan hat. kaynak
 • her an basına saldırı fotoğraf makinelerimizi kırdılar hadisesinin gerçekleşmesine yol açabilir.
 • halihazırdaki kadıköy- kartal hattı ile yapımına başlanan üsküdar- çekmeköy hatlarının nihai halleri arasında bir bağlantı hattı olarak planlanan hatlardan biri. benzer bir bağlantı hattı söz konusu iki temel hat arasında libadiye dolaylarında hayata geçirilecek.
 • ayın 9'unda esas kesin proje hizmetleri danışmanlık hizmeti işi için ihaleye çıkılacak hattır: http://www.ibb.gov.tr/…haleilani.aspx?ihaleid=11258

  istasyonlar,
  bostancı sahili
  üst bostancı
  kozyatağı (m4 ile aktarma)
  bakkalköy
  içerenköy
  kayışdağı
  türkiş blokları (olası kadıköy-sultanbeyli metrosu ile aktarma)
  imes
  modoko
  dudullu (m6 ile aktarma)
  yukarı dudullu

  işin tanımı;
  bu iş; bostancı ido iskelesi önünden inşaatı devam etmekte olan marmaray hattı bostancı istasyonu ile entegre olarak başlayarak, inşaatı tamamlanmış olan kadıköy-kartal metro hattı ile kozyatağı istasyonunda entegre olarak sırası ile bakkalköy, içerenköy, kayışdağı, türkiş blokları, imes, modoko üzerinden inşaatı devam etmekte olan üsküdar-çekmeköy metro hattının dudullu istasyonu üzerinde entegre olarak üsküdar-çekmeköy hattının şile yolu üzerindeki depo alanında sonlanan koridorda inşa edilmesi düşünülen raylı sistem hattının ulaşım ve güzergah etütlerinin yapılması, fizibilite etütlerinin hazırlanması, mevcut raylı sistemlerle uyumlu bir şekilde uygulamaya esas kesin projelerin ve yapım için ihale dokümanlarının elde edilmesi hizmetlerini kapsayacaktır.
 • üst bostancı durağı yaklaşık olarak mihriban boysan ortaokulu'nun civarında olacak metro hattı.
 • kesin proje hizmetleri ihalesi yetersiz teklifler nedeniyle iptal edilen metro.
 • hayret verici şekilde ''istemezük'', ''bir çivi dahi çakılmayacak'', ''bizim vergilerimizle metro yapıyorlar'' enayileri tarafından eleştirilmeye başlanmamış hat.
 • şizofren troller tarafından istenmediği düşünülen metro hattı projesidir.

  ulaşımının %85'i kara, %13'ü raylı sistem ve %2'sinin deniz yoluyla gerçekleştirildiği istanbul'da daha çok raylı sistem yapılmalıdır.

  istanbul'da halen ulaşımın yarısı servis minibüsleri, dolmuşlar ve minibüslerce yapılmaktadır.

  raylı sistemlerin vergilerinin halktan çıktığı da doğrudur. raylı sistemle türkiye akp'li değil shp'li istanbul belediyesiyle (eski tramvay, banliyö ve tünel hatları hariç) tanışmıştır.

  adnan menderes dönemlerinin başı ile kenan evren dönemin sonu arasında geçen dönemde bir metre bile ray döşenmemiştir memlekete "komünist" işi olduğu için.