• lise yıllarımda, ayağından yeni ameliyat olmuş arkadaşımla gerçekleştirdiğim eylem. aynı arkadaşımla karaköy vapuruna binip, karaköy'den beşiktaş'a yürüyüp, beşiktaş'tan motorla kadıköy'e geri dönmüşlüğümüz de vardır. elbette aynı günde değil...
  • yurumesi en keyifli rotalardan biri de budur saniyorum. bostanci'dan caddebostan'a kadar ferah ferah sahil yolundan, caddebostan - kadikoy arasini da bagdat caddesi'nden surdurerek neden gidildigi bilinmeyen kadikoy'e varmakla sonuclanir. kondusyonun ana kaynagi saniyorum ki caddebostanda verilen iki nefes molasi arasina sikistirilan iki biradir.
  • bostancı iskele ile fenerbahçe arası sahilden 4800 metredir. (ölçüm var yerde)
    fenerbahçe ile moda burunu 3200 metre olarak sallıyorum.
    totalde 8000 metre kadar, bir kaç kere yürüdük zevkli bir parkur.
  • bir gece taksim dönüşü otobüste uyakalıp şöfürün kardeşim uyan demesiyle bostancıda uyunanan ben o saatte herhangi bir dolmuş bulamayıp, taksiye parası olmayıp yapmıştım. gece travestiler falan vardı, garipti gündüz ile alakası yoktu
  • boston'dan kadıköy'e yürümek diye okuyarak "siktir git uyu lan" alt metnini hissettiğim eylem.
  • maltepe sahilinden kadıköy rıhtıma kadar defalarca yürümüş bünyelere çerez niteliğinde aktivite.
  • tarafımdan minibüs yolunda 2 kere gerçekleştirilmiştir. bir kere de bostancı-caddebostan (sahil) ve caddebostan-kadıköy (bağdat caddesi) kat edilecektir (teşekkürler shahrazad).
  • şükrü saraçoğluna ulaştıktan sonraki mesafe "teknik olarak geldim mi, gelmedim mi" muhasebesiyle geçer.
  • üstbostancı otobüs güzergahında yürümüştüm vaktiyle. tavsiye etmem berbat fikir. mis gibi sahil boyu durukene...
  • bağdat caddesi tarikiyle yapılırsa, fenerbahçe'nin stadına kadar gayet kolay ve eğlenceli bir yürüyüş olur.. ondan sonrasını yürümek gereksiz bence. atlarım bi sarı dolmuşa, göz açıp kapayana kadar kadıköy.. hem dolmuşta azıcık soluklansın ki, daha kadıköy'de gezecek bu flaneur..
hesabın var mı? giriş yap