şükela:  tümü | bugün soru sor
  • boston dynamics firmasına iyi pr yaptırılıyor, yakında satılır birine.

bu adamların yaptığı şeyin araba yapmaktan bi farkı yok gözümde.

iki ayaklı mekanik yapmak niye bu kadar abartılıyor anlamak güç. robot dediğin şeyin içine critical mind koyamadıktan sonra onun makineden bi farkı yok.

kutulardan atlıyormuş, yok bilmem yere düşünce tekrar kalkıyormuş, fena bi teknolojiymiş.

ha bide “adamlar nelerle uğraşıyor abi yaaaa”cılar var. git sen de uğraş. tutan mı var yiğidim.
  • zaten google aldi ulan herifleri, daha nereye satacaklar.

ayrica abarti degil, ozellikle son yayimladiklari videoda son teknolojiyi cok iyi kullandiklarini gosterdiler. ozellikle denge ve gercekcilik anlaminda baya ust duzey calisiyorlar.

farkli sektorler tabii ama ben boston dynamics'i apple'in, microsoft'un ve hatta spacex'in yaptigi gibi gelecegi yonlendirecek sirketler arasinda goruyorum.

not: boston dynamics basliginin altinda da yapabilirdik bu abartma munakasasini.

edit: satmislar! bir maruzatim varin onerisiyle bilgiyi guncelleyelim, google sirketi softbank'a satmis. japon teknolojisi de giriyor yani isin icine.
  • ya bu site baya ilginç bir yer oldu dedirten başlık.

geçenlerde akın robotics eleştiriliyordu, hadi tamam da. boston dynamics'i itin götüne sokan arkadaşların robottan beklentisi ne merak ediyorum.
  • dedi ortaçağ çomarı...
  • cıva adamı bekliyor. o da gelir sabırlı ol.
  • "abartılmış bir balon olması" şeklinde olmalıydı. ekşi troll'lük kriterlerine uymuyor bu başlık. hemen uçurulsun.