şükela:  tümü | bugün soru sor
 • tavanla çatıyı ayıran boşluk.
 • çeşitli aletlerle yapılan bir "grup egzersizi". en bilinen aleti ise pilates topuna benziyor. 40-50cm çapında bir yarım kürenin üzerinde dengede kalmaya çalışarak aynı anda vücudun çeşitli bölgelerini belirli hareketlerle oynatmak ve bu sayede vücudun bütününü çalıştırmak mantığına dayanıyor. benzeri olan atraksiyonlar arasında en eğlenceli olanı.
 • bosu mix, atletic bosu ve bosu pilates gibi uygulama alanları olan fitness aleti
 • bütün havalı spor salonlarında artık yayılmış olan; core antremanlarda epey işlevsel olan yarım top şeklinde fitness aleti.
 • alti plastik, kendisi bildigin pilates topunun yariya kesilmisi bir alet. ama pilates topunu tam yariya bolsen daha yuksek olur bu bosu denen zamazingodan, sanirim ucundan biraz dilimlenmis gibi diyebiliriz; mesela %35? bu gereksiz istatistiki bilgiyi de verdikten sonra hemen verebilecegim ornege geceyim: meselaornegin, bir yandan, tam ortasina basmaya dikkat etmek sartiyla, tek ayakla ustunde durup, diger ayagi kaldirip, orayi burayi (bacak, kalca, ve allahin emri olan karin) kasarak pilates yapiyoruz. ama nasil? zorlukla. hic de kolay degil zira bunun uzerinde tek ayak durmak, onu acik secik ifade edeyim. 80'lerden kalma bir yunan filminde olsam, sanirsin zeibekiko tis evdokias oynuyorum (kollar iki yanda, bir bacak savruluyor). cheja'nin pilates'in cesitli turleriyle imtihani serimiz devam ediyor.
 • bootcamp ismi ile anilan, bosu aleti ile yapılan egzersizler bütününe girişmeden önce bosu aletinin yalanıp yutulması lazımdır. bi ileri derecesi zaten bosu üzerinde sevişme olmalıdır.*
 • both sides up'tan turemis ve dengeyi yakalamaya calismak suretiyle tum vucudu calistirmak uzerine bir egzersiz turu. 50 dakikada 700 kalori harcarsiniz asagi yukari.
 • üzerinde geçirilen sürenin artmasına müteakip karın kaslarında muhallebi oynaklığına benzer bir hareketlenme yaratan, ertesi gün ağrılarının başlıca sebebi über etkin alet. sıkı bir ağırlık idmanı sonrasında kardio egzersizinde değerlendirildiğinde, insanı hayattan bezdirebilir, lakin faydası ganidir.
 • bosu topu uzaktan çok sevimli görünsede, onunla birlikte ne kadar çok süre geçirirseniz o kadar acı veriyor.
  dün katıldığım 45dk.lık "bosu bidi bidi" dersi sonrası bugün oturup kalkarken bacaklarım ağrıyor.
 • denge problemliler için bir kabus, gerizekalı gibi görünmek için birebir core çalıştıran aerobik çeşidi. ben küçükken bir step furyası vardı. onu gibi ama yukarıda da dendiği üzere yarım pilates topu üzerinde yapılıyor. tam bir yeteneksiz, eli kolu ayrı oynayan, ritm duygusundan yoksun biri olarak görünmek isterseniz tam size göre. çok iyi bir kardiyo olduğunu da söylemek isterim.

  seni yeneceğim bosu. aptal gibi gözükmeden o topun üstünde hop zıplayıp hop bacakları öne atacağım.