şükela:  tümü | bugün
13 entry daha
  • gizli zevkimdir. çok isterdim böyle bitki türlerine hakim olmayı, akademik olarak çalıştıktan sonra da ciddi ciddi, kozmetik ve sağlık sektörünü bitirirdim muhtemelen. çünkü şimdi magazinsel olmuş o iğrenç ve yalan dolan haberlrrde ara ara patlayan argan yağıı her şeye iyi geliyor muhabbetlerinden nefret etsem de ben küçük yerde büyüdüm, (abartılıp yalan dolan büyütülüp yeniden pazarlanmasa)

bu bilgilerin bir nevi gerçek bir yanı var. ishal olunca o bitkiyi, egzama olunca şu bitkiyi sürüp gerçekten beni defalarca iyileştirdikleri oldu. iyileltirmeyi geç, cilt bakımında, temizlikte kullanılabilecek tamamen organik bitkiler var. kullandığımız sabunlarda sürdüğümüz şampuanlarda cildiimizin, saçımızın ağzına sıçan o kadar çok şey varki, bitkilerin hangi alanda neyde niye en iyi amaçla kullanılabileceğini bilmek ve uzman olmak isterdim bu konuda.
    nabıcan fantazi işte, savaş filmlerinde tuhaf tuhaf otlar kaynatan şifacılara özenirdim hep. tabii, botanik bilimi hakkında gene de genel olarak bir bilgim var ve ben kullanmak isteme amacımı yazdım, kimsenin belki okuduğu bölümü saçma yorumlamışta gözükmek istemem.

neyse bu da böyle bir temellidir. karadeniz ormanları gibi bol gri kontrastlı bir yerde ahşap evimde bitkilerin sırlarıylan uğraşan bir tip olmak