• ilanda bir sıkıntı yok gördüğüm kadarıyla. tecrübeli ve sertifikalı kaynakçı alınacakmış, tüm istenen şartlar o yönde.

mevzuata göre bu belgeleri olmayan arkadaşlar bahsedilen kaynak çalışmalarını zaten yapamamakta. binek otomobil için b sınfı ehliyet istemek gibi bir şey yani bahsi geçen sertifikalar. bu belgeleri olan arkadaşlar arasından da işçiliği iyi olanı almak için uygulamalı kaynak yaptırılıp, bu testlerin ndt'ye, yani tahribatsız muayene testlerine sokulacağı belirtilmiş. bu da gerçekten ehil olanın ayırt edilmesine yarayacaktır. çok büyük ihtimalle bu ndt de third party bir kuruluş tarafından kontrol edilecektir, yani yazılı bir sınava girdiğinizi düşünün, bu sınavın kontrolü de uluslararası olarak sınav kontrol edebilme ve sonuç açklama yetkisi olan bir kuruluş tarafından yapılıyor. daha ne olsun?

işe alacağınız bir şoför var diyelim, herkeste b sınıfı ehliyet zaten var, ileri sürüş tekniği sertifikası isteyip uluslararası standartta bir sürüş testine sokmak isterseniz bu "direk" alınacak kişinin adını yazmak mı oluyor şimdi?

kamunun atıl, hantal ve torpilsever yönlerini inkar etmiyorum, lakin her gördüğünüz sakallıya da dede demeyin bir zahmet.
  • bugun medyaya dusen aciklamasinda dahiyane bir fikre imza atan kurulus.gene mudur vekili adini hatirlamiyorum kisaca zihni zihniyet diyebiliriz.mevsimsel fiyatlandirmaya gecersek dogalgazin ekonomik kullanimini saglayabiliriz diye beyanat vermis.yazin fiyatlari dusuk tutup kisin yukselteceklermis.fiyatlar ayni oldugu icin insanlarin kisin kombilerini sonuna kadar yaktiklarini soylemis.pesinden eklemis.iki kazak giyin desek infial oluyor ayaga kalkiyorlar demis.

bakin ben ayaga kalktim mesela.ne kadar zekice bir aciklama bu.biz nasil dusunmemistik bunu simdiye kadar.siz degilmisiniz yazin zam yapmayip kis girisinde zamlari dayayan,dunya fiyatlarini bilmiyorum ama muhtemel dunyanin en pahali dogalgazini millete odeten.iki kazak giyin ne demek insaniz biz ve insanca yasamayi hakediyoruz.sizin tahsil edemediginiz alacaklarin sorumlusu biz degiliz,biz kullandigimizin parasini oduyoruz bizden alanlara hesabi siz soracaksiniz.

bu nasil bir zihniyettir anlamak mumkun degil.biri cikar vatandas interneti ekonomik kullanmiyor,biri cikar dogalgazi ekonomik kullanmiyor.siz adami adamdan daha iyimi bileceksiniz.cebindeki parasi kadar kullaniyor herkes.kendini bildi bileli kemer sikma egitimi almis millete bunu soylemek ayiptir.bildigimiz tanidigimiz herkez en azindan bir sefer buyuklerinden fazla yanan isigi sondur diye firca yemistir.papara yemistir hayatinin bir doneminde.siz kalkip ekonomik kullanmadigimizi soylersiniz.

sizin araciniz olan sirket bilmemkacinci abonesi olan taraftar gazeteciye vermistir araba hediyesini ve hala ortada neden intihar ettigi belli olmayan bir mufettis cenazesi durmaktadir.

bu durumda seneye en guzel dogalgaz kampanyasi abone olana atki,kazak yorgan hediyesi olacaktir.buyuk ikramiye yun yorgan.
  • bu firmanın ismini kullanarak dolandırıcılık yapmaya çalışan herifler türedi. acun'a yapay zeka ile reklam seslendirmesi yaptırmış adamlar. google'a botaş yazdığında orijinal botaş'tan önce dolandırıcılar çıkıyor. google ads ekibinin durumu fark edip de hala bu herifleri engellememesi de büyük sorun.

orijinal botaş'a durumu bildirdim, haberleri olduğunu ve bu konuda hukuki olarak adım attıklarını söylediler. buradan kimse bu tuzağa düşmez de, ağlarına illa birilerini takacaklardır.
  • az önce firma ismini kullananan dolandırıcıların ilk youtube videosuyla karşılaşmış oldum. önceden (bkz: türkiye petrolleri anonim ortaklığı) ismi sürekli kullanılırdı şuan ise botaş ismi kullanılmaya başlanmış. tüm yatırımcılar haftada 5 bin lira veya daha fazlasını alırlar ifadesi de geçti. ve muazzam bir dolandırıcılık yöntemi kullanılıyor şuanda çete, eğer o adrese reklamda paylaşıldığında tıklarsanız açılan sayfa sanki hürriyet gazetesinin internet sayfası gibi gösteriliyor yani klonlanmış. bu çete önce tpo sonra da botaş ismiyle hâlâ faaliyette çete eminim çok büyük ancak bir türlü çözüm bulunamadı ki aylarca bazı videolarda cumhurbaşkanımızın sesinin dahi defalarca taklit etmelerine rağmen bulunamadı, emniyete yaptığım şikayetler ise çözümsüz kaldı. bu kişileri açtıkları internet adresini kapatarak durdurmak mümkün değil çünkü anında yeni adres kuruyorlar o sebeple youtube'un sahibi google firmasının kullanıcılarını bu kadar özensiz reklamları alarak direkt dolandırıcılarla buluşturması korkunç bir durumdur ve bu durum önlenmiyorsa suça resmen geçit vermek değil midir? milyarlarca dolar kazanırken aldığın reklama bakmadan yayınlıyor olmanın hesabını buyur buradan ver bakalım google ağa?

aylık 150 bin tl kazanma şansı deniyor sayfada ve altta proje kayıt formu var bilgilerinizi yazdığınızda tezgah başlıyor.

görsel

görsel

görsel
  • youtube'da sürekli reklamlarının döndüğü şirket. yukarıdaki arkadaştan öğrendik ki dolandırıcılarmış. dikkat etmek lazım.
  • üstteki yazar arkadaş konuya değinmiş fakat ben de yazmak istedim. youtube reklamlarında karşınıza çıkıyor “botaş halka yardım projesi” adı altında. baya profesyonel hazırlanmış bir video ile size başka sayfaya yönlendiriyor. hürriyet gazetesinin sitesine. fakat site klonlanmış. içeriğin sonuna doğru telefon numarası ad soyad kısmı var. bu kısmı daha iyi yapmaları gerekirdi olmamış. swh
    görsel
  • adı kullanilarak yapilan dolandirici reklamlarini cok begeniyorum. gercek olamayacak kadar guzel seyler vaad ediyor. asgari ucretli bilmemkim esi cocuklari ve anne babasina insanca yasama kosullari sagliyor. devlet dogal kaynaklardan elde edilen geliri vatandasla paylasiyor. cok guzel bir paralel evren resmediyor. denk gelirseniz sahte reklam oldugunun bilincinde olarak bir dinleyin. keske gercekden oyle olsa dedirtiyor reklam.
    öteki taraftan dolandirmak istedikleri hedef kitle belirledikleri insanlarin tarifini asgari ucretli fakir insanlar olmasi seklinde olmasi serefsizlik olarak goruyorum. eskiden hirsizlarin bile ahlaki degerleri varmis bogaz koprusunu satan kimdi hatirlayamadım, kendini beni kaziklamak isteyenleri kazikladim ben sadece diye savunmusdu.
  • reisin açıklamaları üzerine şimdiden yeni sahibine, vatana ve millete hayırlı olmasını dilediğim kurum.

https://www.gercekhaberci.com/…-bir-sey-yok/189216/
  • kuzey ırak'tan 180 km'lik doğal gaz hattı için ihaleye çıkıyor. bu konu yeni değil ama dönemin jargonuyla zamanlaması manidar. başbakan'ın azerbaycan'a gidişi, katar'la yapılan sıvılaştırılmış doğalgaz (lng) anlaşması. kötü bir sürece çekilmiş olsak da enerji alanında yapılan adımları doğru buluyorum. hatta geç atılmış adamlar. bir ülkenin enerjisinin çok büyük bir kısmını tek bir ülkeye bağlaması kabul edilemez bir durum. alternatif ve yenilenebilir enerjiye de teşvik ve destek artacaktır diye düşünüyorum bu dönemde.
    almanya'dan sonra rusya'nın en büyük doğalgaz müşterisi biziz. bizi kaybetmek istemeyecektir, rusya'dan çok daha sağlıklı şekilde kozlarını oynuyor türkiye. rusya elini kaba bir şekilde hemen açtı ancak türkiye şu an doğru bir strateji ile gidiyor gibi görünüyor. şaşırmıyor da değilim bu konuya.
  • rusya'dan odemeleri 2024'e ertelemesini talep etmis.

secimden sonra gelen düşünsün demisler.
hesabın var mı? giriş yap