şükela:  tümü | bugün
 • ilkogretim okullarina ve simdilerde ayni zamanda liselere de bilgisayar ogretmeni yetistiren bolum. bu bolumlerde hem formasyon egitimi hem de bilgisayar alaninda teknik egitim alirsiniz. bolumdeki bilgisayar egitimi teknik egitim fakultelerinde ki bilgisayar sistem ogretmenligi kadar yogun ve ayrintili degildir. bu bolumu bitiren bir ogrenci atandigi okulun web sitesini dizayn edebilir ve eger okuldayken daha da kasarsa programlama ve tasarim konusunda cok guzel isler yapabilir. tabii ki hersey kisi de bitiyor.
 • "mühendis olamıyorum bari bilgisayar öğretmenliği okuyayım" diyen arkadaşların kesinlikle uzak durması gereken bölüm.
  boğaziçi üniversitesi olursa istisna.
 • son yerleştirme sonuçlarına göre 2644 kontenjanından sadece 525'ine yerleştirme yapılan bölümdür. boğaziçi, ytü ve odtü dışındaki hiç bir üniversite (marmara, ege, hacettepe vb. dahil) kontenjanını dolduramamış. halihazırda atama bekleyen 30 bin'e yakın mezun ve git gide azalan atama sayıları 10 yıl öncesinin gözde bölümüne olan ilgiyi neredeyse sıfırlamış gibi, ygs1'den öğrenci alırken mf puan türüne kaydırılması da özellikle meslek liselerinden gelen adayları tırpanlamış olacak ki sonuç böylesine hüsran olmuş.
 • ne olduğu tam olarak belli olmayan meb tarafından da çok güzel bir şekilde geçiştirilen bölümdür. pedagojik dersler ve teknik dersler aynı anda verilir ama hepside yarım yamalaktır. burada okuyan vatandaş özel sektörde çalışmak isterse acayip derecede yazılıma kasması lazım. çünkü mevcut müfredat yazılımı tam olarak öğrenmek için uygun değil. bütün böte lerin ortak noktası adobe flash tır. böte okuyupta adobe flashta uygulama yapmadım diyen kesin yalan söylüyordur.
 • kısaca bilgisayar öğretmenliği. bilgisayar mühendisliği kazanamayıp "ben de bilgisayar öğretmenliği okurum" şeklinde bir düşünceniz varsa; yapmayın. sınava tekrar girin.
  yine de bu bölümü tercih edecekseniz eskişehir ya da boğaziçi üniversitesi'ne gitmeye çalışın. aksi takdirde çok fazla çalışıp kendinizi geliştirmeniz gerekecektir. özellikle java, c ya da php konusunda orta seviyeye kadar gelirseniz özel sektörde çok rahat iş bulabilirsiniz.
 • gelenlerin yatarak geçtiği üniversite bilgi ve kültüründen beslenemeyen zavallı bir öğrencinin bölümü
 • bilgisayar ve ogretim teknolojileri egitimi bölümlerine verilen kısa isim. ingilizcesi icin (bkz: ceit)
 • kısaltmasını söylediğinizde kimsenin anlamadığı bir bölüm.
 • bu bölümü okuyanlar "öğretmenlik" yapamayacakları için, okulda da işe yarar bir şey öğrenemeyecekleri için -klişe ama- kendi kendilerini geliştirmek -zorundalar-! biraz ilgi, biraz da araştırma merakıyla c, c++, java v.s. öğrenmeyi başarırlarsa işi garantilemiş olurlar. aksi halde aç, bitap duruma düşebilirler.
 • öğrencilerin hocalar tarafından "siz eğitim teknoloğusunuz" diye gaza getirdikleri ama hakikati mezun olduklarında da anlayamadıkları bölüm...