şükela:  tümü | bugün
  • boğaziçi -odtü-itü ve galatasaray üniversitelerinde tıp fakültesi, diş hekimliği fakültesi, eczacılık fakültesi gibi bölümler olmadığı için gayet normal bir olaydır.

hukuk da yazacaktım ama araya galatasaray'ı sıkıştırmış arkadaş.

edit: başlık benim değildi arkadaşlar. liberteryen nickli yazarındı. ilk entry'i silince başlık bana kalmış. nph nickli yazar uyardı başlık sahibi uçmuş.
  • kesinlikle gerizekalılık değildir.

bir iş görüşmesine şahit oldum.
    pozisyon : dış ticaret müdürü
    aday-1: boun işletme mezunu, 5 yıllık tecrübe, ingilizce ve orta derece fransızca
    aday-2: muğla üni mezunu, 7 yıllık tecrübe, ingilizce ve rusça biliyor anadil gibi + cnn spikeri gibi pıronansieyşın+ çene var adamda.

sonuç: muğla mezunu alındı.
  • bilkentlinin kafasi turkiye'den kacmayi akil edecek kadar calistigindan. bilkent'liyi ise alma imkanin yok o acidan hak veriyorum. kalmislarla idare etmek lazim
  • eskiden snickers varken tadelle ve cokonatlara burun kiviranlarca sacma olan eylemdir.

-- simdi ben buraya niye ciktim, kim cikardi mode on --

iyte'de yine sicak yaz gunlerinden bir gun, kampuste yuruyoruz. iki tane at kosarak gecti onumuzden. videosunu cekmistim bulabilirsem bi ara arastirir bakarim. aklima geldi ya, durduk yere aklima geldi. lisede dershanelerde kosturan atlarin, o denemelerden ici rahat veya cok asabi cikan atlari gormemistim ama, baya sirf ozgurce kosan iki 4 ayakli vardi. baktigin zaman 8 tane ayak var ama kimileri o ayaklari goremez bile, cunku cok hizli kosarlar. oyle boyle degil.

-- simdi ben buraya niye ciktim, kim cikardi mode off --

kampus urla-cesme arasinda, deniz manzarali falan da ruzgari pis olur cepsizler, cebinde bilyesizleri heveslendirmeyelim.

sendikali olup hala aclik sinirinda yasamaya calisanlar kadar bile cekemezmis insanlar birbirini.

bir ihtimal daha var, o da olmak mi dersin?
    --
    (bkz: sarışının adı esmerin tadı)

(bkz: izmir yüksek teknoloji enstitüsü) -- yuksek degil, deniz seviyesi bildigin.
  • ot gibi okuyup dümdüz okul bitirenlerle ilginen değil üretkenliğe, yaratıcılığa önem veren işletmelerin uyguladığı politika.
    not: bu okullarda okuyan herkes ot gibi okuyor demek değildir bu baştan belirtiyim.
  • sebepsiz bir şekilde okulumu ne iyi okullar kategorisinde ne de kötü okullar kategorisinde görebiliyorum sözlükte. sanırım sözlük yazarları tarafından çok fena dışlanmış bir vaziyetteyiz. hayır en azından kötü okulları sayarken bile olsa söyleyin be adımızı.

(bkz: yıldız teknik üniversitesi)
  • bir elektrik şirketinde gözümün önünde itü ile osmangazi mezunu arasından osmangazi mezununu seçtikleri için çok garipsemediğim olay. sebebini sorduğumda osmangazi'nin ingilizce eğitimi nedeniyle yurt dışıyla olan yazışmalarda teknik terimlere de hakim oldukları için daha çok işlerine yaradıklarını söylemişlerdi. "diğer taraf odtü mezunu olsaydı heralde onu alırdınız değil mi?" diye sorduğumda odtü mezunlarının teorik bilgilerinin iyi olduğunu ama pratik bilgi ve saha çalışmalarında yetersiz kaldıklarını ayrıca odtü mezunu oldukları için verilen ücretleri genelde beğenmediklerini, onların istedikleri ücreti de tecrübesiz bir mühendise veremeyeceklerini söylediler.

ayrıca bizdeki uluslararası ticaret genelde rusya, kazakistan, arap ülkeleri gibi ülkelerle yapıldığı için haliyle ana dili gibi rusça bilen bir muğla üniversitesi mezununun ana dili gibi ingilizce bilen bir boğaziçi mezununa göre avantajı vardır. antalya, muğla gibi illerin üniversitelerinde 2. dil olarak almanca ve fransızca yerine çoğunlukla rusça ögrenilir.
  • (bkz: geç oldu biz kalkalım artık)

gel kardeş sen buyur...
  • kobiler 1500-2000 liraya cumartesi de çalışacak adam aradıkları için odtü itü istemezler. zaten sallamazlar.