şükela:  tümü | bugün soru sor
  • ankara konur sokakta yeni şubesi açılan, bir şubesi de gimart avm de olan, tüm yemekleri tavuk içeren fastfood restoranı. menü şeklinde 12-14 tl arası yemekler, menü içinde yemek tatlı ve içecek var. uzun tabakta makarna - yemek-salata şeklinde servis ediliyor. satay soslu tavuk tarafımca denenmiş ve beğenilmiştir.
  • satay soslu tavuk tarafımca da beğenilmiştir.
  • geçenlerde konur sokak şubesine gittim. gitmez olaydım.

tavuk idare ederdi büyük oranda ama servis berbattı. içecek siparişini ikincide zor anladılar (zero)

menülere tatlı dahildi alelade bir tepside vanilyalı ve çikolatalı pudinglerle önüme geldi garson ‘’hangisinden istersin’’ (evet istersin) dedi. keşkül seçtim, verirken döktü ama değiştirmek gibi bir çabada bulunmadı. masayı sildi mendille, mendili de masada bıraktı gitti.

sipariş verirken kasadan vermek gerekiyor. adam tam menülerin olduğu ekranın altında, şu menü diyorum şaşırıyor böyle, anlamıyo dediğimi, ehe ehe diye yavşıyo ve kasiyerin gelmesini bekliyo. ki menü dedikleri de posta kutularına konan ufak broşür, düzgün bi menüleri bile yok.

kasiyer geliyo o da ilkinde anlamıyo siparişimi. altı üstü dashi soslu tavuk istedik amk. tavuk gelince de tavuk dünyası’nın şık ve profesyonel sunumuyla (belli ki onlara özeniyorlar genel itibariyle) alakası olmayan normal bir tabak, altına döner ekmeği sardıkları kağıttan onun altına plastik dikdörtgen tepsi (!)

tavukların da bir kısmı tam pişmemişti lanet ede ede yedim. yerken yemek hazırlama/kasa bölümüne yakın oturmuştum. oradaki apaçi çalışanların amına koyayım vs şeklinde birbirileriyle konuşmalarını duymam ve genel amatör ve çirkin tavırları da cabası oldu.

toplam 2 şubesi varmış sitesinden gördüğüm üzre, gözünüzü seveyim başka şube açmayın, aman biri bir avm'de görür yemek ister falan...

edit: işin ilginç yanı selanik 1'deki otantik kumpir kapandı ve yerine bundan bir tane açılacakmış. birbirine 5 dk. mesafede ciddi ve samimi bir tavuk restoranı ihtiyacı vardı çünkü. ve bu krizde. helal olsun ne diyeyim...