şükela:  tümü | bugün
 • j r r tolkien'in vefat ettiği diyarlar...
 • ingiltere'nin güneyinde yer alan genellikle emeklilerin veya dil ögrenimi icin gelmis yabancıların rağbet ettigi bir kent. suç oranın oldukça düşük oldugu bu kentin çok güzel bir sahil şeridi vardır.bu kentte ingilterenin diğer bölgelerine kıyasla çok daha düzgün bir ingilizce konuşulmaktadır.
 • londraya 3 saatlik mesafede, genelde düzenli müstakil evlerin bulundugu, geniş yeşil alanlara ve futbol sahalarına sahip,sahil kumarhaneleri mevcut, anglo international school unda yurtdışından öğrencilerin kabul olduğu, cage,zoo gibi diskolarında çeşitli ülkelerden gavur hatunların fingirdediği,96 yılında bornova anadolu lisesi hazırlık öğrencilerinin 1 ay konakladığı ,sakin ingiltere kenti
 • ingiltere nin yazlık bölgesidir. uzun bir sahil şeridine sahip mavi bayraklı plajları vardır. çok güzel evler vardır burada bir de dil okullarıyla meşhurdur. hava sıcaklığı bizim yaz diye tabir ettiğimiz inanılmaz sıcakların uzağındadır ama 26 dereceye sahit olunmuştur. aynı zamanda ingilizlerin denize girmesine seyirci kalınmıştır nitekim okyanus hiçbir zaman ısınmamakta ve su her daim buz kokmaktadır. oldukça yeşillik bir yerdir ve bahçeleriyle meşhurdur aynı zamanda. yazın öğrenci akınına uğrar nüfus patlaması yaşar. kızları gayet bakımlıdır bir de her milletten insan bulundurmaktadır sadece ingilizlerin yaşadığı bir mekan değildir. ingiliz aksanının hat safhalarının yaşanması ilk başlarda şok yaşatmaya yeterlidir. bir de yazlık yer olması yağmur olmadığı anlamına gelmez, her daim yağmura hazır bir şekilde beklenmelidir. çevresinde adam gibi bir kebapçı yoktur, bu da ister istemez kendin pişir kendin yeolayına iter. belirli bir türk nüfus barındırmaktadır, her an rastlayabilirsiniz özellikle yazın dil okuluna gelenler. yapacak doğru düzgün birşey yoktur memleket hasreti çektirir ingiltere nin tamamında olduğu gibi. ama tolkien'in mezarını halen bulamadığım ve burdaki gençlerin bunu bilmiyor olmasına fazla şaşmadım nitekim boğaziçi universitesinde de tevfik fikretyatmaktadır manzaranın yanında ama birçok kez bilinmediğine sahip olmuştum. (bkz: ayıp)
 • ingiltere'nin güney kısımlarında, türkiye'nin kuşadası'nı andıran bir kasabadır. sahilinde turistleri ve teenage öğrencileri eğlendirmek için sürekli atraksiyonlar düzenlenir. ama en güzel yeri, iskelenin üzerine kurulmuş olan lunaparkıdır*.
 • 1993'te nocturnal ile beraber ingilizler'e futbol dersi verdigimiz, 13 yasindaki nocturnal beyefendinin kafasini adult shopa sokar sokmaz kovalanmaya basladigi (sictim karizmana) guzel ve ani dolu kent.

  entryden cikartilan sonuc; yerlileri futbolda kotu ama atletizmde basarili insanlardir.

  (bkz: turkler uzayda).
 • (bkz: king crimson) grubunun her şeyi dmeek olan (bkz: robert fripp)'in doğduğu yer.
 • yabancılar için ingilizce okullarının kümelendiği, charminster adlı caddesinde türklerin konuslandıgı, hava güzel oldugunda sahillerinin ve parklarının tadına doyulmayan, ufak ama kozmopolit ingiltere şehri.