şükela:  tümü | bugün
  • bugun bolton karsisinda aldiklari galibiyet ile watford fc nin ardindan premier league e cikan ikinci takim.
  • premier league'ye cikmalarini kutlarken baskanlarinin kendinden gecene kadar sevinmesi dogal olarak sempati uyandiriyor:) buyrun burdan bakabilirsiniz

simdi dusunsenize... olmasi imkansiz ama fenerbahce yaptigi sikeden kume dustu ve bir sonraki sezon alninin teriyle (yine olmasi imkansiz) super lige tekrar cikiyor ve aziz yildirim(tabii onun da baskan olarak kalmasi imkansiz ama kaliyor iste) boyle seviniyor, aklim almadi benim ya:)

yine dusunsenize, sirayla volkan'dan sow'a ekip kendi baskanlarinin poposuna saplak atip party hard yapiyorlar... yani sevinirken bokunu cikartan adamlar olarak bize bile fazla bu sevinc:)

isbu entry de fenerbahce amac degil arac olarak buyuk bir zevk ile kullanilmistir.
  • kendilerinin başarısının ülkemizdeki dengi tekirova belediyespor'un süperlige yükselmesidir.
  • 20 dakikada arsenal'e karşı 2-0 önde olan takım. muhtemelen kuponu getirecek.
    **

ayrıca j.r.r.tolkien hazretlerine selam olsun!
  • an itibariyle 1,5 üstü oynayanların gururunu okşayan takım (bkz: ben)
  • ortalığa deli gibi para saçan ingiliz futbol kulübü. bu değirmenin suyu nereden geliyor gerçekten merak ettim.
  • eddie howe önderliğinde harikalar yaratmaya devam ediyorlar. yaz kamplarında fiziğe dayalı antreman yaptırıyor genç menajer. sezonu kötü girseler bile kasım ayından sonra inanılmaz form tutuyorlar. geçen sezona göre çok değişmedi kadroları. çokta önemli takviyeler yapmadılar. takımda bu sezon sonunda çok ciddi fiyatlara oyuncular gidebilir. cook, ake, wilson ve king bu isimler. howe çok fazla yanaşmasa bile bu isimlerin gitmesine sezon sonu yönetim finans durumunu öne çıkarabilir. özellikle cook 60-70 milyon pound bile edebilir sezon sonu çıkışını sürdürürse. ayrıca transfer politikasında eksik yerlere oyuncu almaları lazımdı ve bunu yapmadılar. premier lig'de cardiff dışında zayıf takım yok. küme düşme ihtimalleri var ve bana göre şanslarına bağlı. kadroyu incelersek;

kaleci;

asmir begovic; her geçen sezon formu düşüyor, yaşı büyüyor. ben olsam güvenmezdim. yedeğe en azından kaleci alırdım. begovic'in ingiltere'de bence sayılı günleri olabilir. bunu bu sezonun sonunda göreceğiz.

nathan ake ; ake 3'lü savunmaya geçince takımı harika oynamaya başladı. chelsea ileride pişmanlık yaşayabilir. hollanda milli takımının stoperleri gerçekten kaliteli olmaya başladı tuhaf şekilde hücum oyuncuları yok bu seferde. ake takımın en iyi savunma oyuncusu olmaya devam edecektir bu sezonda.

steve cook; normal maçlarda hatasız oynayan ancak büyük maçlarda sık sık hata yapan cook için premier lig'in anadolu futbolcusu demek yanlış olmaz. gene de katkı verecek ve olması gerektiği gibi 11'de olacaktır.

simon francis; üçlü savunmanın sağında oynayan kaptan francis için artık klübe ve alt lig yolu görülmeli. 4'lü de yedek kalır 3'lü savunmada ise yerini mings'e kaptırır kanımca. 33 yaşında 1.91 boyunca bu tempoda dayanamaz.

adam smith; savunmanın sağı, sağ ön, sol bek, sol ön kısaca tam bek jokeri. çok faydalı bir isim. ayağı muazzam. geçen sene yaptığı çıkışı sürdürür. takım için ideal oyuncu.

charlie daniels; geçen sezon akıllarda manchester city'e attığı muazzam golle kaldı. adam smith gibi tottenham alt yapısından çıktı. tottenham'ın bek yetiştirmede 1 numara olduğunu diğer isimlere de bakarak söyleyebiliriz. daniels hızlı oyunculara karşı ağır kalıyor. ayağı harika bir oyuncu ama zaman zaman onu yedekler arasında görebiliriz. rico'yu boşuna almadılar.

lewis cook; eğer bir sakatlık yaşamazsa bu senenin en iyi 11'ine girebilir. seneye çok çok yüksek ihtimalle 6 büyükten birine ki en yüksek ihtimalle manchester city'e gidecek. henüz 21 yaşında. fm 16 oynayanların keyifle takip ettiği cook gerçekten harika işler yapacaktır.

jefferson lerma; savaşçı orta saha tanımına uyan arter tuhaf şekilde kiralandı ve yerine 28 milyon euro’ya 23 yaşındaki lerma alındı. çok verimli bir oyuncu ama bu paraya değer miydi emin değilim.eddie howe'yi iyi yapan özellik orta alan kurgusunu harika oluşturması. arter bu oluşumun en önemli isimlerinden birisiydi, lerma ve cook eğer uyum sağlarsa büyük iş yapar howe.

jordon ibe; liverpool'da tutunamayıp yüksek bonservisle buraya gelmişti. geçen sezonun ikinci yarısında gösterdiği performans umut vericiydi. kafayı kaldırmayı bu yaz öğrendiyse iş yapacaktır ancak ben pek zannetmiyorum. neyse ki yerinde oynayabilecek fazla oyuncu var, o yüzden sorun olmayacaktır.

joshua king; takımın hemen hemen her şeyi hücumda. geriye yardım etmemesi eleştirilse bile bu sistemde gelmesine de pek gerek yok. top ayağına yakışıyor. wilson ile birlikte gol yükünü gene çekecektir.

callum wilson; geçtiğimiz sene sakatlık sorunu olmadan ne kadar kaliteli bir oyuncu olduğunu herkese ispatladı. nike'den sözleşmeyi kaptı zaten. klüple olan sözleşmesini 4 sene daha uzattı. sakatlık yaşamazsa en az 15 gol atacaktır ligde.

yedekler;

arthur boruc; 500 yaşında olan polonyalı kaleci aslında emekli olacaktı ama olmadı. ramsdale adında genç kaleci ile birlikte rotasyonda olacak. begovic düşüşte bana kalırsa güvenilir bir eldiven almalılar klübeye.

tyrone mings; bence ilk 11 oynayacak eğer 3'lü savunma oynarlarsa. 1.95'lik stoper ayrıca hızlı. 3 sene önce 11 milyon euro'ya alınmıştı, bu sezon değerini ispatlayacak performansı sergilemek için önünde büyük bir şans var.

diego rico; takımın yaptığı en önemli transfer. tam 12 milyon euro verildi. geçen sezon leganes'in göze hoş gelen futbolunda öne çıktı. premier lig için uygun mu emin değilim. bir fiyasko transfere dönüşebilir.

andrew surman; tam orta saha oyuncusu. bu takım orta sahada harika uyumlu. kim oynarsa oynasın istenileni veriyor. surman tam bir görev adamı.

dan gosling; surman için söylediğim her şey gosling içinde geçerli. çok benzer oyunları var. takımın önemli isimlerinden.

david brooks; çok dikkat çekilmese bile bu çocuğa dikkat edin. çok özel bir oyuncu olabilir yakın gelecekte. sheffield'da çok etkili oynamıştı. galler milli takımı özel bir oyuncu kazanabilir bu sene.

ryan fraser; ibe'dan daha yararlı olduğunu düşünüyorum bu nedenle ilk 11'e girebilir. ayrıca 3'lünün sağında da etkili. duran topları çok etkili kullanıyor. kısa fiziğine rağmen bu iskoç çocuk bu sene etkisini göstermeye devam eder.

lys mousset; le havre'den alınınca herkes şaşırdı. geçen sene sonuna doğru iyi çıkış yakaladı. sonradan oyuna girip iş yapablir.

takımda ayrıca sakatlık sorunu yüzünden geçen seneyi neredeyse boş geçiren stanislas ve yaşlı golcü defoe var. savunmaya ciddi takviyeler şart yoksa cidden küme düşebilirler. kalecilerine ayrıca güvenmemeleri gerek. son olarak ne olur şu takımdan pugh'u yollayın. ne yapıyor senelerdir hiç bilmiyorum. izlediğim en yetenek yoksunu oyuncu olabilir. sezon boyunca düşme potasına yakın olacaklar bence. hatta sezona gene kötü başlayacaklarını düşünüyorum.

edit; yapılan transferler sonucu güncellenmiştir.