şükela:  tümü | bugün
  • nemlendirme konusunda üstüne tanımadığım nemlendirici.

firmasının ana sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

sağlıktan , puro nemlendirilmesine kadsr bir çok alanda kullanılan güzel bir nemlendirici.
  • kullanımı çok basit olan nemlendirici.
    hassasiyeti çok iyi olup, higrometre kullanımına da gerek kalmıyor.
    bittiğini de kurumasından kolayca anlayabiliyorsunuz.
    ülkemizde eminönü ve kanyon'daki puro aksesuarcılarında bulabilirsiniz. ebay'dan da toplu almanız mümkün.
    kanyon'da adet başı 20 tl gibi bir fiyat söylediler diye hatırlıyorum.
  • geçen gün aldım 75 rh olanından bakalım denemeye basladım cıletını cıkardım dırek ole koydum kutuya gercekten soylenıldıgı gıbı varsa cok kolaylık olacak . su doldur ıyı su bul derecesıne bak bılmem ne fılan zor ıs .

not : arkadaslar 75rh var ama analog olcucu 70 de duruo .tam 75rh vermıomu acaba . fazla puroda yok ıcınde .

up : tekrardan seasoning işlemine basladım hayırlısı bakalım .

yeni up : humidoru bıraktım sarap dolabı ıcınde saklama kabında 69rh boveda ile muhafaza ediyorum . gayet memnunum . humidor da sabit tutmak zor .
  • özellikle puro nemlendirme ve medikal alan ile birlikte yiyecek içecek sektöründe de kullanılan teknoloji harikası bir ürün. basitçe anlatmak gerekirse 60 gramlık poşetler içerisine hapsedilmiş nem'i bulunduğu ortama göre gerektiğinde nem alma ve verme yaparak istenilen seviyede tutar. ürünün hedeflediği nem oranları farklı modeller olarak yüzde 65, 69, 72, 75 ve 84 olarak önceden belirlenmiştir. humidor iklimlendirme için 84'lük versiyonu kullanılırken yaşanılan iklime göre istenilen nem miktarı puroları korumak için seçilir. purolar için en ideal nem oranı %69'dur. ancak çok kuru veya çok nemli iklimlerde daha yüksek veya düşük yüzdeli poşet kullanmakta fayda vardır, çünkü boveda pack'in ömrü harcağıdı neme göre ters orantılıdır, yani ne kadar az nem salmak zorunda kalırsa kullanım ömrü o kadar uzar. son olarak büyük humidorlar için 320 gramlık versiyonlarınıda çıkartılar ve bizleri humidora 4-5 tane boveda tıkma derdinden kurtardılar.
  • 69luğuyla purolarımı 1 ayda canlandıran ve 8 aydır nemli tutandır. iyi güzel ben beğendim, atıyorsun tupperdora purolarla birlikte işlem tamam.