şükela:  tümü | bugün
 • 25 yillik olani, uzulerek soyluyorum ki, tarafimdan pic edilmistir. ha gonul isterdi ki guzel bir viski damagimiz olsun, kalitesini anlayabilelim.
  hatta ictigimde, "" hmmm evet fındık eşliğinde olgun limon kabuğu rendesi aliyor musun sende?? evet evet bunu da zengin kakao ve portakal aromalari takip ediyor, evet gercekten enfes!""diye kendisini simartabilelim.
  ancak bu odundan biraz hallice olan damagimda yazik olmustur.
 • beş vakit, tıksırıncaya kadar içilmesi farzdır.
 • 17 yıllık scotch whisky, acı çikolata, turba isi ve egzotik meyve aromalı. tahrik edici. tadı karmaşık, karamel, turba ve deniz tuzu tadları seziliyor. çok dolgun, tadı damakta uzun süre kalıyor.
 • son zamanlardaki favori maltlarımdandır kendileri.

  islay olayı tür kardeşi olan lagavulin'ler kadar vurucu olmasa da orjinalliği ve f/p oranı net tercih sebeplerinden olabilmekte 10 yıllık şişelerin..
 • bowmore small batch

  1. ve 2. dolum bourbon ficilarinda yillandirilmis, %40 alkollü ve sisenin üstünde yas belirtilmiyor. ıcildiginde pek bourbon tadi alamadim ama kokusunda bir nebze vanilya var. ayrica renklendirici de kullandiklarindan dolayi daha cok 2. dolum ficilar kullanmislar gibi duruyor. ıs oldukca hafif kalmis, tam bir ıslay karakteristigi de yok. oldukca ortada kalmis bir viski. pek begenmedim.

  koku: is, limon oldukca ön planda, az biraz vanilya, ilk basta alamadim ama biraz bekledikce tarcin kokusu da ortaya cikti

  damak: bir nebze is, odunsu, cok cok az tuz

  bitis: orta uzunlukta, baharat, is, kokonat

  renk: acik renkli, yellow gold

  not: 5/10
 • cok kuvvetli bir peat aromasina sahip oldugundan duman iciyormus izlenimi veren iskoc viskisi.
 • surf(10 years old) ve mariner(12 years old) cesitlerini denedigim islay bolgesinde uretilen single malt viski. mariner'i islay sevenlere israrla tavsiye ediyorum.
 • 4000 kusur dolarlik macallan yaninda gayet ucuz kalan single malt.
 • "free shop"lardan makul fiyata alınan içimiyle kesin fark yaratan viskidir. odunsu ve karamelli kokusu içmeden önce iştahı daha da bir arttırır.
 • islay bölgesinin ilk temsilcilerinden.

  12 yıllık olanını uygun sayılabilecek bir fiyata bulup aldım ve kendimce değerlendirip sizlerle paylaşmak istiyorum.

  öncelikle kutu üzerinde spoiler ile gelen bir şişe. yani size ne içeceğinizi önceden söylüyor ve ne yazıyorsa o tadı alıyorsunuz. benim gibi viskiyi sadece içki değil de lezzetler arası keşif olarak görenlerdenseniz bu biraz hayal kırıklığı yaratıyor. keşfedecek yeni lezzetler için içmeye devam edeceğiz artık. *

  şişede yazıldığı üzere bal, limon ve orta düzeyde is koku ve tadı alıyorsunuz. sanırım bowmore için söylenecek en güzel birinci şey sunduğu lezzetlerin çok dengeli oluşu ve içecek olan herkesin bu lezzetleri kolayca yakalayabilecek olması. ikinci güzel şey ise bitişinin oldukça uzun olması. damakta uzun süre kendisini hissettiriyor.

  özetle severek içebileceğiniz bir viski olduğunu düşünüyorum. tabi bir islay fanı olmamın da etkisi yok değil.

  diğer viski yorumları için : (bkz: #60703155)