şükela:  tümü | bugün soru sor
189 entry daha
 • bence boks ile alakası olmayan program. yaklaşık üç ay temel boks eğitimi alan insan bile sanırım hepsini haşat eder.
  ellerindeki eldiven muhtemelen çok yüksek oz ve can yakması pek mümkün değil. sevdiğim ve yıllardır düzenli olarak yaptığım bir sporun böyle pazarlanması hoşuma gitmedi.
 • rtük bu rezelate derhal dur demeli. demin twitter'da sami diye bi elemanı nasıl tehlikeli bir biçimde nakavt (!) ettiler. bi laf vardır işini bilmeyen kasap g*tune girer masat diye buda aynen o şekil. hani o adam orda ölse kim hesap vericek. bu olduktan hemen sonra survivordan tanidiğimız profesyonel boksör adem geliyor ama adamın eli ayağı titriyor ve "tabi boksta olur böyle şeyler nadir de olsa yaşanıyor ama bu işi bilmeyenler tarafından yapılınca insan biraz tedirgin oluyor" gibi birşeyler söylemişti. hani şov uğruna insan hayatının hiçe sayıldığı ve gayet güzel bir sporun hiç edildiği bir program. rtük derhal program hakkında cezai işlem başlatmalı ve asla boyle programlara prim verilmemelidir.
 • acun ılıcalı'nın egosunu tatmin etmek için yaptırdığı yeni fantezisi.
  survivor'da yaptırdıkları yetmedi. atlayın, zıplayın, aç kalın, mee'leyin; şimdi de dövüşün.
  bir sonraki program ne? rus ruleti mi?
 • rtük'ün müdahale etmesi gereken program. bu yarışmacılar boks sporunun temellerine hakim olmadan ringe çıkıp profesyonel (yarı pro) dövüşüyorlar. sami levi bülent karşılaşmasına boksu bilen bir insan baktığında nedenli tehlikeli bir iş yaptıklarının görür.

  anlamayanlar için şu şekilde açıklayayım. boksun en temel noktası guard'tır. boksta ilk önce savunma öğrenilir. guard öğrenmeden yumruk atmayı öğrenmenin anlamı yok. sadece guard da değil, savunma yapmanın pek çok yolu var ama temeli bu ve bunu öğrenmek de kolay değil.

  şimdi 2dk izleyin zaten bu insanların guard ile alakası yok. yumruk atmaya başlayınca guardları düşüyor. bu da kontra ile sonuçlanır. yumruk atacağım derken yumruk yersiniz. bu normal bir yumruktan çok daha tehlikeli ve etkilidir çünkü yumruk atmak için vücut ileri doğru ivmelenir ve rakibin yumruk gücüne sizin ileri sarf ettiğiniz güç de eklenince kontra yiyince knockout olma ihtimali doğar.

  levi'nin pozisyonuna bakalım. önce 1 - 2 yapıyor (yani sol sağ direk). bu da hücum boksunun temelidir. bunu levi'ye öğretmişler. ama sol direği çıkardıktan sonra sol yumruğunu guarda almadan sağ yumruk çıkartıyor. bunu öğretmemişler.

  bir kere sol sağ yapıyor, bülent kapalı guard zaten hiç bir işe yaramaz bu hareket. guardı düşürecek derecede sert bir yumruk atma şansı yok levi'nin.

  bu durumda işe yaramayacak taktiği bir kez daha deniyor. bülent burda yine kapalı.

  3. kez aynı şeyi denemeye çalışıyor levi. bu da öğretilmemiş. aynı kombinason 1 kere yaptın 2 kere yaptın işe yaramıyor artık bunu kesmesi lazım.

  üst üste üçüncü kez yapmaya çalışınca bülent rastgele 2 yumruk sallıyor (yarım kroşe gibi) ve levi atağa çıkarken çenesinin üzerine sağ kroşeyi kantır olarak yiyor.

  aslında bülent'in yumruğu çok güçlü değil ama bilinçsiz olarak saldıran levi bundan daha fazla etkileniyor. sağ direğini çıkardığı anda bile sol direk henüz guard pozisyonu almamış. çenesinin üzerine isabet eden yumruk sonrası ani darbeye bağlı olarak bayılıyor zaten.

  bu tür bayılmalar beynin kendini savunma mekanizması sonucu olduğundan basit bir şekilde atlatılabildiği gibi ciddi sonuçlar da doğurabilir.

  boks sporunu bilmeyen insanların koruma olmaksızın ringe çıkartılıp yarım yamalak bilgi ile dövüştürülmesi doğru değil.
 • ne kadar rezalet bir program olduğu reyting'de düştüğü hallerden belli olan program. maçlarında nerdeyse tamamı belli bir senaryoya göre puanlanıyor... yani maç başlamadan önce sonuçlar belli... zaten çoğunlukla maçlarda belli bir üstünlük söz konusu olmuyor ve bir kişi diğerinden daha üstün olsa bile diğerine maç kazandırabiliyorlar...

  mesela sahra denilen o sevimsiz kızın maçlarına bakıyorum, haftalardır yumruk değil avuç vuruyor lakin ne ihtarı var ne cezası... üstüne kızı haftalardır maç kazandırıyorlar. son olarakta berna ve sahra maçına beklenti oluşturmak için haftalardır bunları namağlup olmalarını sağladılar... son maçta da bariz berna üstün olmasına rağmen niyeyse sahra'ya verdiler maçı...

  ee millet görüyor tabii bu saçmalıkları. diğer maçların hepsinde benzer şeylere rastlıyoruz. acun bey böyle bir program yapmak yerine amerikan güreşi tarzı bir şey yapsa hiç değilse sahteliği kabul edilen bi şey görürdük. burada inkar ediliyor ama sahte....
2 entry daha