• bugüne kadar probador collectiva hariç türkiye'deki önde gelen kavurcuların hemen hepsinin kahvesini denedim. bana göre türkiye'deki ilk üç kavurma evi petra, boxx ve coffee department. genele vurduğumuzda aralarında en iyisi de boxx coffee roasters.(tek tek çekirdek bazında hepsi harika işler çıkaraibliyor)

türk kavurucuları dışında hatırı sayılır miktarda gardelli kahvesi de tükettim(2017 yılının dünya kahve kavurma şampiyonu olan firma) abartmıyorum mzungu project gibi ekstrem çekirdekler hariç boxx'ın kavurduğu kahvelerin gardellilerden aşağı kalır yanı yok. bunda kavurmayı çok iyi yapmalarının yanı sıra çekirdek seçimlerinin de çok etkili olduğunu düşünüyorum.

isteseler üç beş tane kahve dükkanı açıp işi çoktan ticarete dökebilirlerdi ama gördüğüm kadarıyla işin mutfağında kalmaya devam ediyorlar. umarım harika çizgilerini bozmadan devam ederler.
  • colombia bolivar kahve çekirdeğine bayıldığım firma. türkiye'nin bir çok yerinden kahve çekirdeği sipariş eden biri olarak en iyilerinden biri olduğunu düşünüyorum. özellikle kahvesinden yoğun tatlı bir tad almayı isteyenlere bu çekirdeği almalarını öneririm. yeni siparişimde sample boxx paketini aldım. tüm çekirdeklerini denemek istiyorum.
    başarılar dilerim, harikasınız
  • online alisveriste saman kagit paket gorselleri bulunsa da su siralar minimalist beyaz ve siyah paketlere sahip kavurucu.
    cekirdeklerini gordugunuz yerde mutlaka sans vermenizi dilerim, henuz tattiklarimin hicbiri mutsuz etmedi. fiyat performans olarak basarili.
  • profesyonelliğin son noktası olan harika kahve kavurucusu..kahveler,ambalaj tasarımı,açıklamalar,etiketler,ışık hızında kargo,müşteri ilişkileri,kurumsallık vs. beş yıldızı hak ediyor..sevdiğim kahvecilerin ön sıralarında.. dün sipariş ettiğim kahvem bugün elimdeydi.
  • tatlı canavarı biri olmama rağmen bana filtre kahveyi sevdiren güzide kahve kavurucu firması.
    arabanın bakımı için gitmiş olduğumuz maslak atatürk oto sanayinin güzergahında karşımıza çıkması ayrı bir tesadüf sanırım. küçük beklentilerle, sırf vaktimi geçirebilmek adına girmiştim fakat büyük bir yanılmayla kahvelerinin bağımlısı olarak ayrıldım.
    hatta ilk filtre kahve deneyiminden sonra 'bu zift katranını bana hiç bir güç içeremez' diyordum. sayelerinde nefret edilesi bir tadı yeniden sevmeye başladım.
    ayrıca lokasyon seçiminden dolayı gösterdikleri cesaret için tebrik etmek lazım.
  • kahveye ilişkin vizyonu olan "it's a fruit" sloganını dibine kadar yaşatan kahve kavurucusudur.

kendilerini kafe'den ziyade kavurucu olarak tanımlamaktadırlar ki sanıyorum bu nedenle kalabalık şehir merkezleri yerine maslak oto sanayi'de bulunmayı tercih etmişler.

websitesinde sunduğu indirimden yararlanarak sample box sipariş ettim ve son derece hızlı şekilde elime ulaştı. içlerinden bazısı bana hitap ederken bazısı fazla kompleks gelmesi nedeniyle pek hoşuma gitmedi fakat burada önemli olan husus hoşuma gitmesi veya gitmemesi değil zira damak zevki son derece spesifik bir husus.

kavrum profilleri son derece optimum diyebilirim zira tüm kahvelerde tat notalarını son noktaya kadar hissettim. diğer kavurucularda sıkça gözlemlediğim fazla kavruma burada denk gelmedim.

öte yandan yurt dışına abd'ye açıldıkları haberini de aldım ki bu haber beni çok mutlu etti. hatta bir röportajda yurtdışındaki farklı çekirdekleri türkiye'de görebileceğimizi belirttiler.
    heyecanla bekliyoruz efenim.
  • evde kahve keyfimi nirvanaya çıkaran firma.

sayelerinde dışarıdaki çoğu kahveciden iyi kahveler yaptığımı söyleyebilirim. iyi kahve arayışındaysanız biran önce tanışın.
  • 2020 yılından beri düzenli olarak kavrulmuş çekirdek aldığım kavurucu.

en önemli özelliği kahveyi dengeli bir şekilde kavurmalarıdır. kreması çok olsun diye fazla kavurmaz, tüketicinin sağlığını riske etmezler.

espresso sevdiğimiz için sırf bu çerçevede çekirdek alıyoruz ve blend xx 4 yıldır vazgeçilmezimiz olarak devam ediyor.
  • dün siparişini geçtiğim kahvemi bugün teslim ettiler..inanılır gibi değil..siparişi geçmemle kargoya verildi mesajı almam bir oldu,yurtiçi kargoyla çalışıyor..kahveleri gayet iyi..saygı duyuyorum..bravo!
  • sipariş verdikten sonra 2 saat içerisinde kargoya teslim ettiler.
    kargo ücreti almıyorlar bu yüzden alternatiflerinden daha ucuz.
    istanbul'da yaşamıyor olmama rağmen tam 24 saatte kargo bana ulaştı.
    sepete eklerken seçtiğim kavrulma ve çekme seçeneklerine uygun olarak göndermişler.
    paketin altında kavrulma tarihi de yazıyor.

işini iyi yapan insanları seviyorum ve destekliyorum. umarım çok daha başarılı olurlar.
hesabın var mı? giriş yap