şükela:  tümü | bugün
 • bakan kisiyi bastan ayaklara kadar yansitan buyuk boy ayna
 • bunun boyunuzun tümünü göstermesi için olmasi gereken minimum uzunlugu hesaplamaniza yarayan bir de fizik formulu vardir.
 • di/do=hi/ho
  di- distance of image
  do- distance of object
  hi- height of image
  ho- height of object

  170cm. boy ortalamasına göre ayna yüksekliği yaklaşık 90cm.dir. aynayı yerden doğru yüksekliğe asmak ve doğru uzaklıkta durmak yeterlidir.
 • dekoratif olmasi amaciyla ahsap cerceveli ve kendi ekseninde donebilen cesitleri yapilmis, kullanisli ayna. genelde yatak odalarindaki dolaplarin kapaklari bu amacla kullanilir, evin giris kisimlarina da koyuldugu gorulmustur.
 • eve ilk tasinilirken alinmaz ise daha sonra koyacak yer bulunamadigindan odalarda sagda solda surunen veya hic bulundurulmayan; evde kiraci degil de ev sahibi isek, duvarlara biseyler cakma ozgurlugune sahip oldugumuzdan kapi girisinin hemen yaninda bos duran duvara ilistirilebilecek cok yer kaplayan suslenme amacli, kullanisli oda susu.

  giyim magazalarinda daha genisleri, ayakkabi magazalarinda ise pufun dibindeki bodur boylu aynanin karsisinda daha ince ve one dogru egik olanlarina rastlanilir.

  her sabah evden cikmadan bu aynaya gunaydin diyenlerin saclari daha duzgun, kupeleri birbirinin aynisi, diyete girme kararlari guclenmis, kravatlari iki yakanin tam ortasinda, gozleri capaksiz, burunlari tataksiz oldugu rivayet edilir.

  karsisina gecilmis, giysiye son rotus verilirken arkadan yaklasan karalti, bu aksesuarin tam onune geldiginde ensenin omza yakin kismina konan dudak izi halini alir.
 • sadece erkekleri gösteren aynadır.
  (bkz: girl aynası)
 • ---
  yüzüma bakıp bakıp gülme
  soyunup soyunup geçme karşıma
  ben senin bildiğin aynalardan değilim* *
  ---
 • milliyetin cumartesi ekinde, moda yazarı melis alphan'ın, ünlülerin giyimlerini çok yerinde tespitlerle eleştirdiği köşesinin adı.
 • bir evin olmazsa olmazıymış. yokluğu halinde evden dışarı çıkabilmek imkansızmış. imkanlı olma halindeyse yani ona bakmaksızın evden dışarı çıkabilme cesareti gösterilebildiği taktirde ise, hazırlanma süresini en az bir kaç katına çıkarmak gerekirmiş meğer..
  özetle mühimmiş, elzemmiş, farzmış..
 • bu yaptirmasi dert, takacak yer bulmasi dert, takmasi dert, tasimasi dert olan esya icin benim gordugum en pratik alternatif, ikeada satilan 4'lu kare aynalar. bu yaklasik 20x20cm aynalari, yapiskan bantlariyla dolap kapaginiza alt alta gelecek sekilde yapistirdiginizda, cok pratik, sokulup takilmasi tasimasi super kolay ve de cok dekoratif aynalara sahip oluyorsunuz. dilediginizde farkli kombinasyonlar seklinde kullanabilmeniz de artisi.

  ayrica herhangi bir boy aynasini asacak/yapistiracak olana not, aynanin ust noktasi, aynayi kullanacak olan en uzun kisinin boyundan biraz daha yuksekte olursa, aynada herkes rahatlikla tum bedenini gorebilir. fizik problemi falan kasmayiniz yani.