şükela:  tümü | bugün
  • kuvvetle muhtemel ergenlik donemlerinde yapilir. tıbbi iğneler kemiğin içine yerleştirilir ve dışarıdan vidalarla bağlanir. vidayı çevirmek, kemiği çatlatır. kemiksi hücreler akın eder. boşlukları doldurmak için nasırlar oluşur. çatlaklar iyileşir ve kemik uzar. her 4 ile 6 saat arasında, her seferinde çeyrek milimetre kazanmak için kemikleri kırmak zorundasın. cogunlukla cuce vakalarinda uygulanir. bir kaç santim için dayanılmaz bir acı. buna dayanan insan normal olmamalı.. *
  • üç kez ameliyat olup nba yolunu tutabilirim o zaman.
    (bkz: zengin olmak)
  • çok sıkıntılı bir durum değilse yapmayın, etmeyin. bak daha bugün yazdım. adamın boyu 1.60. futbol oynayamazsın demişler. altyapısında yetiştirdiği takım serbest bırakmış boyundan ötürü. gelmiş türkiye'de tırt amatör kulüplerde oynamış. aradan 5 yıl geçmeden kendi hikayesini yeniden yazmış ve diyor ki "şimdi boyumun avantajını kullanıyorum"

siktiredin televizyonların size verdiği kaslı, uzun, zayıf, yakışıklı, ıvır zıvır olmayı. senin olayın ne, kimsin sen, anan, baban, sevdiklerin seni nasıl tanımlıyor ona odaklan be kardeşim. danny de vito hollywood yıldızı, peter dinklage cüce ama kral oyuncu bu dünyada. 3-5 tane estetik merkezinin sahibi olan götlek köşeyi dönecek diye boşuna malzeme olmayın.
  • büyüme çizgileri/plakları kapanmış kişiler (genelde 18-19 yaş sonrası) bu ameliyatı yaptırabiliyor. ameliyatla boy 6-8cm kadar uzuyor. 4 çeşit yöntem var; ilizarov , holifix kombine , precice. bunlar nedir diyenler için boy uzatma yöntemleri