şükela:  tümü | bugün soru sor
  • vücudun bilimum kemikleri kırılarak özel bi aparatla aheste aheste çekilir. kol ve bacakları uzamış gövdesi güdük kalmış bi mutant yaratılır.
    ha bi de alakalı olarak (bkz: enlarge your penis)
  • bir arkadaşımın lisedeyken anlattığı ve uygulamayı cidden düşündüğü bir şekli aklımda kaldığı kadarıyla şöyle:

yedi ayrı bardağa zeytinyağı doldurulur. haftanın her günü bir yumurta bu zeytinyağı dolu bardaklardan birine konulur, buzdolabında muhafaza edilir. yedinci gün itibariyle içi zeytinyağı ve yumurta dolu yedi bardağımız olur. 8.gün, ilk gün hazırladığımız bardağın içindeki yumurtanın kabuğunu erimiş/yumuşamış olarak görüp biraz şaşırıcaz. bugünden itibaren bu eriyik kabuklu yumurta+zeytinyağı karışımını içiyoruz, her gün bir bardağın icabına bakıyoruz.
    niye abi niye, bu kabuktaki ısrar neden diye sorduğumuzda "kabuğu kalsiyumdan zengin" diyor* yükselen hassielere aldırış etmeden anlatıyor bunların hepsini.

denemekten sakınınız, aman diyim. bununla uğraşacağınıza o yumurtaları pişirin yiyin. dimağ açar, kan yapar ne biliyim...yemezsen ben yerim.
  • ortaokuldaykene, anamın taşındığımız bilimum yerde mutlaka bulduğu -mıknatıs gibi zaten-, her konuda fikri olan kadınlardan biri "ip atla" dediydi. emir telakki ettim tabii bunu, sike sürülececek aklım olmaması hasebiynen. kızların arasına karıştım hemen. yaşıtlarım mahalle maçı yapıp, çağlaya dalarkene ben deliler gibi ip atladım. rüyamda, iki kişi aynı anda atladığımız içün, yaptığı hata ile ebe olmamızı sağlayan ayşe'nin saçını çekiyor, ben yoruldum deyip kenarda oturmaya niyetlenen zeynep'i çılgınlar gibi tokatlıyordum. o noktaya geldiydi iş.

gidişat tedirgin etmiş olmalı ki, daha birkaç ay önce "baba tarafına çektin heralde bloom, boyun uzamayacak mı ne senin?" deyu yarı endişeli cümleler kuran anam, "olm git maç yap arkadaşlarınla, senin boyun zaten iyi, bu yaşta daha ne kadar uzun olacak?! allah allah ya!" nasihatleri veren bir ebeveyne dönüştü. bıraktım mecburen.

diyeceğim şu, eşten dosttan duyduğunuz teknikleri umursamayın aybalam. işe yaramıyorlar zira. ip atlamak diyorum bak. zeynep'i tokatlıyoprdum rüyamda diyorum. meyilleniyordum usul usul diyorum. anlayın beni ya. barışık olun kendinizle.
  • valla ergenlik dönemlerinde zıplamalı hoplamalı bir spora yazılın. annemle babamın boyu kısa ama benim boy taekwondo sayesinde 1,5 senede 30 cm uzadıydı. gerçi dayımgiller falan uzun oradan bir gen etkisi de olabilir.
  • düzenli olarak pilates yapmak. pilates egzersizleri postürü düzelterek ve kasları gererek birkaç santim uzun görünmeyi (olmayı) sağlar.
  • boy uzatmak için kullanılan yöntemlerin sergileniş biçimidir. boy uzatmak genellikle %90 oranında genetik olarak bilinse de çevresel faktörlerin boy uzatma konusunda en az genetik özellikler kadar önemli olduğu tespit edilmiş. ilginç değil mi. bunları nereden mi biliyorum, boy uzatma konusunu araştırırken uğradığım [http://www.boyuzatma.co/ http://www.boyuzatma.co/] isimli siteden öğrendim bir de kitap falan varmış ki o konuya girmeyelim :)
  • kendiyle barışık, barışmış insanların yüz vermediği olaydır.
  • (bkz: streching)
    sabah kaltığınızda ve akşam yatmadan önce yapılan germe egzersizleri bu konuda faydalıdır. ergenlik çağına girene kadar en geç saat 23:00'da yatılması gerekir. bir de genetik kaynaklıdır tabi.
  • ...
  • rahmetli babannem boyum uzun olsun diye her uyandığımda yatağın başına tutunmamı isterdi,kendi de ayak bileklerimden tutup kendine çekerdi.sonuç boyum 1.76 amk..