şükela:  tümü | bugün
  • adamın resmen kafasını siken terördür.izmir’den bahsediyorum özellikle alsancek kıbrıs şehitleri caddesi ve karşıyaka çarşıda üç tane boya kovasıına sopalarla vurarak gürültüden başka bir sikime benzemeyen bu kakafoniyi yapan bu çocuklar hızla çoğalıyorlar.dilenmeyi başka bir boyuta taşımışlar esas bu çocukları buna zorlayıp buz gibi betonda hem gürültü yapmaya hem de dilendirmeye zorlayanları bulmak lazım da neyse.
  • kıbrıs şehitlerinde oturup ağız tadıyla bir yemek yiyemezsiniz çünkü o gürültüyü kafanız kaldıramaz. sıkıntı veletlerde değil ki, onlara para veren gerizekalılarda. eskiden dilenciler bir köşede oturur, boşta olsa dua ederdi. şimdi sinyalcisi ayrı, kovacı dümbelekçisi ayrı, tinercisi ayrı.

kısacası, para vermeyin...
  • ritm duygusu gelişmemiş zeka yoksunlarının anlayamayacağı seslerdir.

ortada terör falan yok.
  • doğrudur. sürekli aynı şeyi çalıp duruyor. hani ortada yaratıcılık, dinlenebilirlik açısından bir şey de yok. ulan o öyle mi çalınır? diye alıp kendi çalası geliyor insanın.

bunların bir de karşıyaka çarşı şubesi var. çarşı girişinde o da farklı lokasyonda aynı şeyi çalıyor.

doğru tespit.
  • henüz istanbul’a sıçramamış davulcu terör örgütü. kısaca döto...
  • onlarda: https://www.youtube.com/watch?v=s62qaw8aebq
    bizde: https://www.youtube.com/watch?v=aszsfl1oueo

amaç çocukları kullanarak duygu sömürüsü yapıp cebinizdeki bozuk paraları cukkalamak işte amk ne sikime duyar kasıyorsunuz anlamıyorum. yüzde 99'unda ritm duygusu nota bilgisi olmayan çocukları eline 3 kuruşluk entrümanı verip 3 tane de şarkı ezberletip salıyorlar sokağa. bunun ışıklarda elinde kovayla arabanızın başına gelen çocuktan tek farkı daha elit takımı düdükleme peşinde olması. nabza göre şerbet. zeytinburnu'nda o kovalara 3 dakika vursunlar, kovayı kafalarına geçirir siktirederler. ama izmir'de taksimde gideri var. aynı şekilde etiler'de, florya'da cam silen sümüklü çocuk para etmez, ama zeytinburnu'nda eder.
  • ritim duygusu gelişmiş insanlarında beynini s**** özürlü özürlü boş kovalara vurmaktır kaliteli bir iş yapıyor olsa zaten kimseyi rahatsız etmez.

aynı işi bilinçli şekilde yapan küçük oğlanlar var youtube'da bulunabilir.
    ecnebi memleketlere de bilinç.

bir ikincisi toplu taşıma içlerinde çalınan gitarlar tam bir özürlü işi iki üç ayrı ileri zekalı da çıkıp bunların videosunu çekiyor sabah erkenden işe giden insanlar var kafasını s*********.
    avrupa'nın çoğu yerinde de yaşadım gezdim gördüm böyle bir şey yok. ( fransada var akordiyon ile kısa süreli)

20 yıllık gitaristim. bu konuda bana goygoy yapanın da aklını alırım. hele gelişmiş ülkelerde bu iş nasıl oluyor bizde neden haklarımız yeniyor diye gelmeyin gene aklınızı alırım kimse kimseyi cahillikle suçlamasın burada.

adam toplu taşımada naninadido diye anırıyor diğerine video çekiyor kalkıp..