şükela:  tümü | bugün
  • ilk entirin ben olayım dedim...

sanırım yapmaya kalkıştığım en zor işlerden biridir. ve doğal olarak bitiremediğim. bir duvardan sonra elden ayaktan kesildiğim. çelimsiz insanların yapmaması gereken iştir ayrıca. sonra elleriniz titrer başınız döner. erkek kuvveti gerekiyor sanırsam. bundan sonra boyacılara daha bir şefkatle bakacağım ne kadar zor bir iş yaptıklarını biliyorum.

ayrıca şu amerikan filmlerindeki boyaları alıp rulolarla duvarlara ekiekieki diye dalan çiftler, yalansınız nefret ediyorum sizden.

not: babam işten gelince ben boyarım dedi onu bekliyorum.
  • güçle, cinsiyetle alakası olmadan aşırı derecede sabır ve dikkat isteyen bir iş. bu işi de mesleğin erbabına bırakmak en sağlıklısı tabi ki.
  • en sevdiğim şeydir. hollywood yapımı filmler sayesinde çok romantik gelir bana. boya yapmak diyince bıyıklı kelli felli helal olsun ustası degilde. kısa şortlu dar badili kız geliyor aklıma. kendi evimin duvarlarına da ben boyarım.

edit: kısa şortlu dar badili değil, geçiririm heşöfmanları öyle boyarım.

edit2: bu nasıl bir fantazidir.
    (bkz: sen aklıma mukayyet ol ya rabbi)
  • yapıldıktan bir süre sonra parmakların ellerin bedenden bağımsız hareket etmeye başladığını gördüğüm eylem.klavyenin tuşları parmaklarımın altından kaçıyor sanki.bi duvar kaldı,fakat o duvar gözümde çin seddi gibi şu an...
  • yapılan yerin bozulmus, catlamıs veya belli bir noktayı kamufle etmek için yapılan eylemdir. boyamı kendim yapmak istiyor fakat ''hiç deneyimim yok'' diyorsanız, hemen elinize bir oje fırcası alıp işe koyulabilirsiniz.
  • bitince müthiş bir huzura erilen işler bütünü.
    boya yapılırken küçük-büyük birçok aksilikle karşılaşılabilir. dün başıma gelenlerden sonra boya işini tekrar düşünmeye karar verdim.
    her şey bitmek üzereyken yağlı boya kutusunu devirdim her yeri batırdım. nazar dedim, sustum. on dakika sonra balkona çıkacaktım ki hemen bitişiğimdeki pencere rüzgardan çarptı ve çerçevesi dahil dördüncü kattan düşeyazdı. çerçeveyi tuttum ama camlar aşağı düştü, bin parçaya ayrıldı. o an aşağı bakmak beni o kadar yaşlandırdı ki! aşağıda bir çocuk kafasını tutuyordu, bir sürü insan toplanmış bize bakıyordu. aşağı bir hışımla indim, çocuğa bir şey olmamıştı. öyle bir rahatladım ki. adamlar polisi arayın dedi ama sonradan konu kapandı, etrafı temizledik, gittik. olaydan iki saat geçmesine rağmen elim ayağım titriyordu. 250 liralık iş için az daha karakola düşecektim. parası batsın ulan, parası batsın!
  • bu işin en kolayı duvarı boyamaktır. öncesi ve sonrasındaki bok püsür detaylar (boyayı hazırlamak, yerleri kaplamak, pencere kenarlarını vs. bantlamak, alçı-macun vb. yapmak, boyadan sonraki temizlik) işin zor ve yorucu kısımlarıdır. yoksa iş sadece duvar boyamak olsa oldukça eğlencelidir.
  • benim icin dunyanin en boktan, sıkıcı eylemi. sicarim boyasina da badanasina da. her tarafim boya oldu. bir de dis cephe boyuyorum. boya boya bitmiyor.

bakalim su bazli boya kolay cikiyor mu vucuttan? bonus olarak da hayvani derecede yandim. yatacan yerin yok sevgili dayicigim.

rulo kullanirken hayvan gibi boya almayin kovadan. her tarafa sicriyor.
  • strese, depresyona, bilumum derde sifa niyetine bir sey arayanlar, boya yapmak terapistten bile iyi geliyor, ilgililere duyurulur. ben henuz astar boya atiyorum mutfak raflarina, daha ilk kattayim. ama simdiden sakinledim. ellerimi kollarimi hissetmiyorum da kahve molasi bile verdim. birazdan devam edicem astarin ikinci katina.

astari bugun bitirirsem yarin mavi ve beyaza boyayacagim dolaplarimi. boylece hem kafam rahat olacak hem de ege havasi mutfagimda olacak, yenilik iyidir. kufur hakkimi boya yaparken kullanicam, desarj olucam. e yorgunluktan gece misil misil uyucam, ustelik toplasaniz 150 lira tutmadi su bazli boyalarim, fircam, rulom.