şükela:  tümü | bugün
 • güçle, cinsiyetle alakası olmadan aşırı derecede sabır ve dikkat isteyen bir iş. bu işi de mesleğin erbabına bırakmak en sağlıklısı tabi ki.
 • en sevdiğim şeydir. hollywood yapımı filmler sayesinde çok romantik gelir bana. boya yapmak diyince bıyıklı kelli felli helal olsun ustası degilde. kısa şortlu dar badili kız geliyor aklıma. kendi evimin duvarlarına da ben boyarım.

  edit: kısa şortlu dar badili değil, geçiririm heşöfmanları öyle boyarım.

  edit2: bu nasıl bir fantazidir.
  (bkz:sen aklıma mukayyet ol ya rabbi )
 • yapıldıktan bir süre sonra parmakların ellerin bedenden bağımsız hareket etmeye başladığını gördüğüm eylem.klavyenin tuşları parmaklarımın altından kaçıyor sanki.bi duvar kaldı,fakat o duvar gözümde çin seddi gibi şu an...
 • yapılan yerin bozulmus, catlamıs veya belli bir noktayı kamufle etmek için yapılan eylemdir. boyamı kendim yapmak istiyor fakat ''hiç deneyimim yok'' diyorsanız, hemen elinize bir oje fırcası alıp işe koyulabilirsiniz.
 • bitince müthiş bir huzura erilen işler bütünü.
  boya yapılırken küçük-büyük birçok aksilikle karşılaşılabilir. dün başıma gelenlerden sonra boya işini tekrar düşünmeye karar verdim.
  her şey bitmek üzereyken yağlı boya kutusunu devirdim her yeri batırdım. nazar dedim, sustum. on dakika sonra balkona çıkacaktım ki hemen bitişiğimdeki pencere rüzgardan çarptı ve çerçevesi dahil dördüncü kattan düşeyazdı. çerçeveyi tuttum ama camlar aşağı düştü, bin parçaya ayrıldı. o an aşağı bakmak beni o kadar yaşlandırdı ki! aşağıda bir çocuk kafasını tutuyordu, bir sürü insan toplanmış bize bakıyordu. aşağı bir hışımla indim, çocuğa bir şey olmamıştı. öyle bir rahatladım ki. adamlar polisi arayın dedi ama sonradan konu kapandı, etrafı temizledik, gittik. olaydan iki saat geçmesine rağmen elim ayağım titriyordu. 250 liralık iş için az daha karakola düşecektim. parası batsın ulan, parası batsın!
 • bu işin en kolayı duvarı boyamaktır. öncesi ve sonrasındaki bok püsür detaylar (boyayı hazırlamak, yerleri kaplamak, pencere kenarlarını vs. bantlamak, alçı-macun vb. yapmak, boyadan sonraki temizlik) işin zor ve yorucu kısımlarıdır. yoksa iş sadece duvar boyamak olsa oldukça eğlencelidir.
 • benim icin dunyanin en boktan, sıkıcı eylemi. sicarim boyasina da badanasina da. her tarafim boya oldu. bir de dis cephe boyuyorum. boya boya bitmiyor.

  bakalim su bazli boya kolay cikiyor mu vucuttan? bonus olarak da hayvani derecede yandim. yatacan yerin yok sevgili dayicigim.

  rulo kullanirken hayvan gibi boya almayin kovadan. her tarafa sicriyor.
 • anti depresan kullanmak istemeyenlere tavsiyemdir.

  kahve ile yeşile çalan sarı renkteki duvarlarmış meğerse içimi karartan.

  sikerim bu ne lan diyerek bauhaus'a gittim. dedim ki çocuğa durum bu. evi beyaz istiyorum. ışık vursun, içim açılsın istiyorum. alçı çektin mi daha önce dedi. yok dedim. siktir et o zaman günlerini alır, al abi bu astar önce bunu vur, sonra iki kat saten çek mis gibi olur dedi. öncesinde ince bir zımparala duvarları tozunu al yeter dedi taşşağını yidiğimin gencosu.

  her gece işten gelince bira eşliğinde başladım işe. resmen terapi oldu benim için. bir huzur, bir sakinlik çöktü.

  sonuç ise mükemmel oldu.

  kendi işini kendin halletmek, ortaya bir şey çıkarmak, başarmak...

  bunlarmış insanı tazeleyen, yüksek motivasyon veren.
 • kıç kadar odamın duvarlarını zimparaliyorum şuan. ne kadar hoyrat davranmışım meğer ben bunlara. şimdilik pilim bitti. bir kaç yere alçı sıvadıktan sonra bırakırım gibi.
  boya işi de kaldı yarına.

  son olarak bizim evi yapan müteahhite kucak dolusu selamlarımı iletiyorum. allah seni bildiği gibi yapsın.

  edit:an itibariyle hala boyaya başlayamadım. müteahhite sesleniyorum "allah belanı versin" )
  boya konusunda bir uzmana danışmak isterseniz bilgi verebilirim.ben yandım siz yanmayın dostlarım.