şükela:  tümü | bugün
  • her işsizin direk atladığı iştir. zira boyacılıkta para çoktur fakat özn gösterilmezse yapılan boya elde patlar. halbuki boya yapmak için çok basit kurallar vardır. bunlardan en önemlisi fırçayı düzgün tutumaktan çok altyapı hazırlığının gerektiği gibi yapılması ve boya kutusunun üzerinin okunmasıdır. evet çoğu boyacı boya kutusunun üzerini okumaz ve su bazlı boyaya tiner ilave eder mesela! var böyle öküzler.
  • (bkz: boyaci katili)
  • halen izmir devlet tiyatrosu'nda sahnelenen tuncer cücenoğlu oyunu.
  • yeryüzündeki en kaprisli varlıklardan biridir...elden kaçırmamak için çaba sarfedersiniz ama o yine başkalarına kaçar...
  • 11 ekim 2006 saat 20:00 de fasl-ı muhabbet oyuncuları tarafından ankara sanat tiyatrosu'nda sergilenecek oyun.
  • 2 saat boyunca gülmekten gözlerimden yaş getiren harika tiyatro oyunu.oynayanlar üniversite öğrencileri fakat profesyonel oyunculardan hiç bir farkları yok.
    eğer bir daha oynayacaklarsa hem kendim bir daha gideceğim hem de tüm tanıdıklarıma haber verip gitmelerini sağlayacağım.fiyatı da 5 ytl , para bile değil.
    (bkz: hıncal uluç tadında entry girmek)
  • onuncu nesil çaylak.
  • kimileri yaptığı işten bile keyif çıkaran insanlardır.

sabahtan beri kafamı toparlayıp iki satır yazı yazamadım, üzerimde bir garip uyuşukluk hali var.
    bina dayanılmaz bir şekilde tiner kokuyor... kahve almak için bakkala yollandım, bina içinde beni ilk karşılayan daha da yoğun tiner kokusu oldu. sokağa çıkan koridorla bahçeye inen merdivenlerin* kesiştiği yerde, iki boyacı oturmuş çay içiyorlardı.

"agacım, bu boya işi dün bitmedi mi," diye sordum içlerinden birisine.
    "yok, bu sabah bitti," diye cevapladı.
    "akşam saati ne yapıyorsunuz o zaman, boya nöbeti mi tutuyorsunuz," dedim kikirdeyerek.
    "güzel burası," dedi, çayından büyükçe bir yudum aldı diğeri.
    "aga benim kafa nal gibi oldu, bu tiner kokusu ne zaman gider," diye sordum.
    "bu saatten sonra artık güzel gider," diye cevapladı içlerinden birisi, katıla katıla güldü her ikisi.

ulan sultanmaallenin boyacısı bile bir acaip arkadaş...

* istanbul'da halâ kimi mahallelerde, binaların arka bölümlerinde çocukların oynayabilecekleri bahçeler vardır.