şükela:  tümü | bugün soru sor
  • paçaları kıvrılarak giyilen ve 2009 da moda olan jeans türü. bol bir kotun paçaları kıvrılan, altına sandalet veya topuklu giyilen ve yakın zamanda türkiye'de görmeye başlayacağımızı düşündüğüm moda akımlarından sadece biri.
  • şöyle birşey.

http://www.topshop.com/…productid=1123641&langid=-1
    http://www.topshop.com/…productid=1233189&langid=-1

ayrıca insanı ahtapot gibi saran, kısırlığa sebep olan, vajinayı mikrop yuvası yapan dar kot pantolonlara inat çok daha rahat ve çok daha hijenik.
  • moda olmasına pek bi sevindiğim giyim türü. neydi öyle o daracık skinyler filan. iki lokma bişey yesen nefes alamıyorsun. gazdan patlayacakmış gibi duran hatunlar. tuvalette pantolnu çözeyim derken çıkan abuk sesler, ıkınımlar... yok anam yok, rahatlık güzel şey.
  • yeni degil yine moda olandir. boyfriend jeans konsepti uzuuun yillardir vardir, hemen hemen butun denim saticilari magazalarinda, kataloglarinda, vs. rahatligina duskun hatunlar icin veya belki haftasonu giyerler dusuncesi ile bunlara yer vermistir. sadece (modanin nasil isleyen birsey oldugunu gozonune alin) millet skinnyler icinde gezerken bunlari giymek tuhaf hisssettirmistir diye pek ragbet edeni olmamistir. saniyorum bir miktar uzun ve ince yapili olan insanda cok daha guzel duruyor. eva longoria'ya da yakisiyor ki kendisi bir midget neredeyse ama eva longoria'ya hersey yakisiyor o yuzden buradan genelleyemeyecegim.

ayrica boyfriend jeans, boyfriend shirt, boyfriend t-shirt falan bunlar yeni seyler degil, biraz bol kesimli ve maskulen gibi duran herseye boyfirend hedesi denebiliyor, uzun yillardir da denmekte.
  • kanmayın kardeşler, kanmayın bacılar. ben bu haltı senelerce yemiş biri olarak söylüyorum ki bu boyfriend jeans olayı bir yerde patlar olan senede iki kez o da şanslıysa yeni giysi alacak para bulabilen garibanlara olur. kalır mı elalem üzerine iki beden büyük şekilsiz pantolonlarla! sonra modakadisi yok modaikonası gibi bloglarda birbirinden yeni tunikti, elbiseydi, topukluydu diye donanır insanlar siz de kalırsınız boyfriendinizin ciniyle başbaşa. yapmayın etmeyin eylemeyin bedeninize uygun boyfriendler edinin efendi gibi giyinin değişe değişe. modayı takip edeceğim diye parçalamayın kendinizi. en kötü babanızın eski pantolonlarından bulun bir tane, yırtın sağını solunu onu giyin aynı şey. modası geçti mi o pantolonu hayatınızda hiç görmemişsiniz gibi davranırsınız paranız da cebinizde kalır. reklamlara çıkan sevimsizlere inanıp savurmayın paranızı, devir tasarruf devri amman diyim.
  • marks&spencer in bu ad altında bi koleksiyonu vardır. bol ve rahat kotlar yapar. sloganı da give your boyfriends' a break and get your own gibi ilginç bişeydir.
  • kadinlar icin yapilmis koleksiyonlara kanmayin annem. en guzeli, gercekten erkek arkadasinin kot pantalonunu giymektir. duz bir atlet/tshirt ve parmak arasi terlik/duz spor ayakkabiyla da tamamlandi mi, ohneguzel.
  • skinny lerden çok daha şık ve rahat olan pantolon. bu senenin yeni trendi.
    (bkz: anna wintour la konuştum haberler iyi)
  • boyfriend jeans bol ve rahat olmanın üstünde bir şeydir. bildiğiniz baggy pants'den türemiş, biraz daha feminen ve paçaları kıvrılmış hali gibi görünüyor. bu tip jeans tercih edeceklerin dikkat etmesi gereken bir kaç şey var bana göre:

i- fazla maskülen görünmemek için bu pantolonlarla boyfriend shirts giyilmemeli. feminen üstlerle ya da takılarla tamamlamakta fayda var.

ii- boyfriend jeans olarak alınan/uyarlanan pantolonlar düz paçalı olmalı.

iii- malum paçalar usul gereği kıvırılacak. paçalar ayak bileğinin görüneceği şekilde kıvırılmalı. bence bu tarz pantolonları güzel gösterecek en büyük silah ayak bilekleriniz. maskülen şeyler bazı durumlarda kadınların üstünde çekici durabiliyor. ince ayak bileklerinizi sergilemekten geri kalmayın hatta topuklularla giyin bu pantolonları.

ya çok seveni ya da hiç sevmeyeni var. ben skinny jeans + babet ikilisine bayılan ve bol pantolon sevmeyen tarafta olduğumu söyleyebilirim. umuyorum ki bir de "boyfriend hairs" adında bir akım doğmaz yoksa cidden etrafta erkek arkadaşlarından pek de farklı olmayan kadınlar dolaşmaya başlayabilir sanki. katie holmes ismindeki hanımefendinin marifetiyle trend olduğu söyleniyor. tom cruise'un pantolonlarını giyerek arz-ı endam etmesi sonucu boyfriend jeans moda olmuş. bu bile bu tip pantolonları gözümde bir cazibe merkezi olmaktan çok uzak bir yere koymakta.

tabi yakıştırmayı bilen giysin. çeşitlilik mutlaka güzel bir şeydir. yakıştırabilen kadınların üstünde hoş durabilir. nebahat çehre buna güzel bir örnek ama şöyle bir gerçek var ki; o ne giyse yakıştırır, her kadın onun kadar yetenekli olamayabilir.
  • top shop, zara, mavi dahil bir çok markada yer alan aşmış(!) kot pantolonu koleksiyonu, 2009 modası.

ayrıca; (bkz: girlfriend skirt)*