• bunu çizip de yeni bir pantolon tasarımı yaptığını düşünüp sevinen kişinin o ilk sevincine, çizdiği pantolona bakıp da yaşadığı haklı gurura canlı şahit olmak isterdim. bu tarz cahil mutluluklar beni çok etkiler. kesin çok mutlu olup böyle keyif sigarası falan yakmıştır adam. pantolonun duruşundan da anlaşılıyor o 'şey'. ama yani, yanında hiç mi birisi yoktu bu adamın onu merak ediyorum.

işte çevre böyle bişey. ben yeni bi pantolon tasarladım bakın diye ben benim çevremdekilere göstersem bunu, götüme teneke bağlar koştururlar beni. "ne lan bunu mu buldun bula bula" diye sabaha kadar da taşak geçerler. adamdaki nasıl bir çevreyse artık 2009/2010 modası yaptıracak kadar... ? bişey işte, neyse ne. bi' garip.
  • yirmi sene sonra sözlükte "ikibinlerin gerzek modası" başlığı altında incelenip daşşak geçilecek bir kıyafet. aha da buraya yazıyorum. demişti dersiniz.
  • ilk kez 15 yıldır giydiğim herhangi bir giysinin moda olmuş, vücuda gelmiş hali. ha, ben rahat diye böyle dolaşıyordum.
  • yeni degil yine moda olandir. boyfriend jeans konsepti uzuuun yillardir vardir, hemen hemen butun denim saticilari magazalarinda, kataloglarinda, vs. rahatligina duskun hatunlar icin veya belki haftasonu giyerler dusuncesi ile bunlara yer vermistir. sadece (modanin nasil isleyen birsey oldugunu gozonune alin) millet skinnyler icinde gezerken bunlari giymek tuhaf hisssettirmistir diye pek ragbet edeni olmamistir. saniyorum bir miktar uzun ve ince yapili olan insanda cok daha guzel duruyor. eva longoria'ya da yakisiyor ki kendisi bir midget neredeyse ama eva longoria'ya hersey yakisiyor o yuzden buradan genelleyemeyecegim.

ayrica boyfriend jeans, boyfriend shirt, boyfriend t-shirt falan bunlar yeni seyler degil, biraz bol kesimli ve maskulen gibi duran herseye boyfirend hedesi denebiliyor, uzun yillardir da denmekte.
  • kanmayın kardeşler, kanmayın bacılar. ben bu haltı senelerce yemiş biri olarak söylüyorum ki bu boyfriend jeans olayı bir yerde patlar olan senede iki kez o da şanslıysa yeni giysi alacak para bulabilen garibanlara olur. kalır mı elalem üzerine iki beden büyük şekilsiz pantolonlarla! sonra modakadisi yok modaikonası gibi bloglarda birbirinden yeni tunikti, elbiseydi, topukluydu diye donanır insanlar siz de kalırsınız boyfriendinizin ciniyle başbaşa. yapmayın etmeyin eylemeyin bedeninize uygun boyfriendler edinin efendi gibi giyinin değişe değişe. modayı takip edeceğim diye parçalamayın kendinizi. en kötü babanızın eski pantolonlarından bulun bir tane, yırtın sağını solunu onu giyin aynı şey. modası geçti mi o pantolonu hayatınızda hiç görmemişsiniz gibi davranırsınız paranız da cebinizde kalır. reklamlara çıkan sevimsizlere inanıp savurmayın paranızı, devir tasarruf devri amman diyim.
  • - götün tekerlek gibi olmuş canım. az ye biraz.
    - yooo boyfriend jeans bu, ondan. moda şimdi!
    - bu mu moda?
    - işte değişik bi kesim, çizgileri biraz daha böy...
    - ya bırak!
  • altına doldurmuş gibi gösteren pantolon. böyle g.te böye kot.
  • boyfriend jean giymek isteyenlerle günlük hayatta bu parçayı çok kullandığım için kendi tecrübelerimi madde madde paylaşmak istedim. efendim şöyle ki ;
    1. satın almadan önce mutlaka deneyin. oturun ve ağına bakın, erkek cinsel organı gibi durmayan yani ağı aşırı düşük olmayan bir jean alın. sakın bedeninizden bir beden bile büyük olmasın. zaten bol bir parça bir de büyük alırsanız çuval gibi durur. kendi bedeninizde ya da bir beden küçük alın.
    2.rengi ne çok açık ne de koyu olsun. levis 501 rengine yakın bir renk güzel durur.
    3. paçası bilekte daralan modellerden almaya dikkat edin. aşağı doğru bollaşan modeller sizi kilolu gösterir.
    4. eğer spor olmak istiyorsanız jeaninizin üstüne üzerinizde hafif dökumlü duran ve çok hareketli olmayan -üstünde yazı olabilir, güzel duruyor, ama lütfen fırfırı şusu busu olmasın.- siyah, beyaz ya da da ekru bi t shirt giyin. altına bot, spor ayakkabı ya da converse ve hatta hatta düz bir sandelet bile giyebilirsiniz.
    5. eğer şık olmak istiyorsanız üstüne akan kumaştan ve yine detayları olmayan ipek bir gömlek giyin. gömleğin içine ip askılı bir body giyip düğmelerinizi de ğöğüs çatalınız biraz görünecek şekilde açık bırakın. gömleğin kollarını dirsek hizasında kıvırın. saçlarınızı doğal havasına bırakın. ayakkabı tercihinizi ise stiletto dan yana kullanın. eger stiletto giymek istemezseniz zarif topuklu bir sandalette olur. burda önemli olan giyeceginiz ayakkabının sade bir parça olması.
    6. kombinin üstüne küçük siyah bir deri ceket almak bence en cool olandır. ancak vücuda oturan küçük kumaş ceketler ve hatta düğmesini açıp giyeceğiniz sade bir boyfriend ceket bile güzel durur. ceketleriniz de siyah, beyaz ya da ekru olmalı. formül diğer parçaların sade olması unutmayın.
    benim paylaşacaklarım bu kadar, uygulayıp "yanlışlıkla" seksi olmaksa size kalıyor.
  • hayli rahat bir giysi. turkiye'de en basarili modelini mavi jeans bunyesi altinda gormustum. ancak, bedeniniz normalde 26 ise, tutup 26'sini almayin; uc gun icinde kicinizdan gereginden fazla duseceginin garantisini veriyorum. mavi jeans bunu hitap ettigi (siska) kitleye uygun olarak beli biraz daha oturan modellerde uretmeli gibi. onemli olan belinin oturmasi, cunku baska hic bir yeri oturmuyor.
  • en az gogus altina takilan kafam kadar fiyonklu kemer kadar luzumsuzdur.

adama sorarlar, "neden erkek arkadasinin pantolonunu giyiyosun?" diye; yanlis anlasilmalara bile neden olabilir, ne yani, sevisiyodunuz, cocuk cok hasin cikti ve pantolonunu parcaladi, bunun uzerine sen de onunkilerden birini mi giydin? nedir bunun hikayesi? biri bana anlatsin!
hesabın var mı? giriş yap