şükela:  tümü | bugün soru sor
 • yetkisel anlamda niteliği bulunmayan veya sınırlı olan ama nicelik bakımından devasa insan kitlelerinin etkili silahı olmasını sağlayan kudrettir.

  tek bir kişi olarak bireyler bir ürünü/kurumu/kuruluşu bu en temel hareket olan görmezlikten gelme duruşunda başta zayıf hissedecektir. dolayısıyla motivasyon ne kadar büyük olursa olsun aksiyona geçme dürtüsü zayıf olacaktır.

  bu noktada bu lazer silahını kullanabilmek biraz zaman meselesi haline gelir. çünkü eninde sonunda toplumdaki salınımlar eninde sonunda insanların ellerindeki bu gücü fark etmelerini sağlar.

  bu gücün kullanım amacından da söz etmek gerekirse, toplumun kesiminin etkili bir yoldan ben de buradayım demesidir diyebiliriz. büyük yetki sahibi merciler ileride hesaplarında bu kesimi de göz önünde bulundurmak zorunda kalacaktır.

  dezavantajı ise etki sahibi kitlenin boyutu ile ters orantılı olmasıdır diyebiliriz.

  pınar boykotu bu noktada hem büyük firmalara, halka hizmet sağlarken toplumun her kesimine eşit hizmet sağlamanın önemini göstermekte iken diğer yandan insanlara ellerindeki gücü ilerde kullanmak üzere hatırlatma görevi sağlamaktadır. bu sayede büyük önem taşımakta olduğu unutulmamalıdır.
 • şu sıralar yeşillenmesi gereken başlık. toplum elinde kalan son ve en etkili gücün farkına varmalı. organize olunmalı. bu başlıkta sosyal bilinç için sürekli yukarıda tutulmalı.