• neyle yetinip yetinmeyeceğine insanın kendisi karar verir. sen lütuf değil günahlar yapmak için vardın benim hayatımda. ki ben tanrıyı bile çoğu zaman yok sayarken, önüme koyduğun mutluluk kaplarını tabiata değil sana bağlardım.

gitmek için hiç bi zaman geç değildir. şimdi nasıl girdiğini kestiremediğin hayatımdan yavaşça siktir git. giderken çimlere bile bas, önce sağa sonra sola bakma, terli terli su iç hatta. hiçbir şefkat sende olduğu kadar zayi olmadı hayatta ki o şefkatle kaç çocuk büyütülür, kaç gureba sevindirilirdi. elbette, sen ikisi de değilsin. hay allah...gözümden kaçanlar düşenlerle birlikte ordu oldular sevgilim, bunu nasıl kestiremedik?

binlerce şarkının içinden seçilemeyen o hisler bütünü gün geliyor insanın tepesinde dikilen bir cellat oluveriyor işte. nankörlüğün lüzumu yok lakin mutluluğun var idi. ona da yarım insanlık bile yer açamadık. çünkü biliyorsun, yeryüzünde çok fazla insan var fakat bugün iş yerinde ne olduğunu anlatacağın insan bulmak ciddi problem. zaten iş yerlerinde genelde iyi şeyler pek olmaz. bunları bile bilmiyorsun, felaket!

yani işte insanın küfür edesi geliyor bazı zaman. yazılıp silinen kelimenin, olmayan dualar kadar karşılığı var neredeyse. yeri gelmişken insanın duaya heves etmesi gibiydin. hala bile öylesin ama şimdi yapmam gereken iş var, ellerim kollarım pek dolu.

allahın ruhumdaki iktidarı öfkeymiş. başka türlü kalkamadım, zararına dizimi kırıp oturdum sanıyorum.

şimdi o defalarca okuduğum sema kaygusuz'un paragrafını sen de oku. çünkü ben böyle aşkın ızdırabını sikmek için yavaştan uzuyorum.

"hiç olmazsa bir kerecik gözüm diyerek sevsen beni, alnında bir yere koysan billur cismimi, bir sürü çerçeveler bulsak seninle, yağmalamadan muhafaza etsek şeyleri, itham ve iltifat etmeden sonsuzluğunu bulsak saliselerin; alelade ya da özel, kaba ya da zarif bütün nitelikleri düzlesek, baktığımız yerde göremediğimiz bir şey de olduğunu itiraf edip sussak birlikte, bu ağzı sıkılıkla hiç övünmesek, ne güzel olurdu. yeter ki iste, sana feda olsun gözüm."
  • benden sonra mutlu olmayı becerebilmeni de, üstüne bi de çocuk yapabilmeni, kariyerinde sağlam adımlarla ilerleyebilmeni, ve ebeni ve ... ve ... şeklinde devamı sonsuza giden bir cümledir bu
  • gercekten sikeyim, hayal pesinde kosup duruyorum, yeter artik.
  • bu eylemi en güzel zeki müren yapmış:

https://www.youtube.com/…qqmzcdttq34_hdlvrw5ghac2jr
hesabın var mı? giriş yap