şükela:  tümü | bugün soru sor
  • trt'nin yeni dizisi. yalnız bol mesaj içerikli olacağa benziyor, tanıtımları kamu spotu gibi.
  • "her evlilik ikinci bir sansi hak eder" sloganiyla tanitimlari yapilan ve eylul ayinda yayina girecek olan yeni trt dizisi.
  • muhtemelen olmamış diziler çöplüğünde yerini alacak, henüz gösterime girmemiş dizi.
  • çekimlerine kavacık'ta devam edilen dizi. sürüyle gelmiş artist tayfası!
  • yeliz kuvancı'nın oynayacağı dizi. konusu monusu teferruat yani.

fragmanı umut verici ama ola ki kötü çıktı dünyanın en kötü dizisi bile olsa o koltuğa oturduğumuz vakit 1.5 saat boyunca yeliz kuvancı'yı izlememizi sağlayacak, var mı daha ötesi..
  • izleyeni salak yerine koyan dizi. yaprak dökümündeki 11 ay süren hamilelik gibi. izliyor numarası yapıyorum çünkü diğer kanallardan birinde bilmem kimin maçı var.
  • başlarken çıkan "bu dizideki kişiler ve olaylar sallama ama çaylar halis demlemedir :)" yazısıyla gülümsetmiş dizi. dizinin geri kalanı da böyle ise fena olmayabilir sanki.

edit:

--- spoiler ---

son derece mantıksız olarak başlamış meğersem. adam kız üzülmesin diye babasının ihanetini saklıyor. sanki kız kocasının aldattığını düşününce, evliliği başlamadan bitince daha az üzülecek.

en son çocuk kendisine "senden nefret ediyorum" deyip kapıyı çeken karısının ardından "ben seni çok seviyorum" deyince kapatmak zorunda kaldım. star trek izliyorum şimdi.

--- spoiler ---
  • yusuf ve nazlı çifti abuk sabuk bir sebeple evliliğini yakmış olsa da, zaman içinde çok feci bişey olacağının sinyallerini şimdiden veren nisa için izlenebilecek dizi. nergis öztürk'ü hatırla sevgili'de ayla olarak tanıdığım günden beri beğenirim. burada da disiplinli ve muzip polis rolünde takdir ettim.

--- spoiler ---

"al sana kadın kafası!"

--- spoiler ---
  • leyla ile mecnun'u beklerken denk gelinen, çıkış noktası bir 'yanlış anlama' olan dizi.

yanlış anlamalar ve anlaşılmalar:
    türk film ve dizi sektörünün yıllardır bıkmadığı ve ekmeğini yediği, fekât salak yerine koyduğu seyirciyi sinir etmekten başka bir işe yaramayan konu. ve bu konunun etrafında dağılan yuvalar, işinden, eşinden, hayatından olan insanlar. kısaca; gerçek hayatta, aklıselim insanların pek de başına gelmeyecek olaylar.

yanlış anlamayın da bi siktirin gidin ya! ama çay koymayın; azıcık roman ve öykü okuyun. yazacağınız senaryolara ilham olur en azından. okuduklarınızı da uyarlamayın sakın, zira bu da sıktı.