şükela:  tümü | bugün soru sor
  • sıradan bir yazarın kendince hezeyanı;

bugün yarın sebze kuyruklarına da yayın yasağı gelir, hükümete gelebilecek en ufak bir eleştiri barındırma ihtimali olan her şeye yasak gelir.

tren kazası olur yayın yasağı,

viyadük çöker yayın yasağı,

havalimanini su basar yayın yasağı,

bir bina çöküyor, bir helikopter düşüyor bir telefonla yayın yasağı aldırabiliyorsun, kendince medya sorununu çözüyorsun. nerde kaldı kamu çıkarı? nerde kaldı bağımsız medya?

eğitim düzeyi yükseldikçe oy oranın düşüyormuş, eğitim sisteminin içine ediyorsun. işsizlik verileri kötü gelince eleştiri gelecek diye, enflasyon verileri kötü gelince halk doğruları öğrenecek diye verilerle oynuyorsun, spekülasyon, manipülasyon yapıyorsun, konuşan her şeyi, herkesi susturuyorsun. sadece kendi sesini duyurduğun, sadece senin konuştuğun bir düzene sahipsin.

böyle memleketi ben de yönetirim.

sadece ben değil okuyan, yazan kardeşim, sen de yönetirsin.

hükümet dediğin şey senin benim haklarımı savunup, halkı için, vatandaşı için hizmet için var olan bir kurum, sen kimsin de benim haklarımı çalarak tamamen kendi iktidarın, kendi refahın, kendi cebin için kullanabilirsin!!!!

p.s. not; ben yönetseydim böyle memleketi ilk bu başlığa yayın yasağı getirirdim orası ayrı.