şükela:  tümü | bugün
  • akıllara zarar vasıfsız siyasetçilerin aklımızla dalga geçen sözlerinden yeni bir tanesini sarf etmiş olan garip insan.

rize'de taşkınlara sebep olan sel ve heyelanlarla ilgili vali vasıflı kişinin söylediği lafa bakın.

insanların canı, malı gitmiş. "çok korktum" diyor vali. aklınca peşkeş çekilen yerleri, yandaşa verilen inşaatları, malzemeden kaçırılarak çöken onca yapıyı yağmura iteleyecek ve kendi de sıyrılacak.

zarar ise şöyle :

"ilk tespitlere göre, 5 ev boşaltıldı, 7 ev ağır hasar aldı, 2'si iş makinesi 10 araç sel sularına kapıldı, 30 dolayında köprü ve menfez yıkıldı, köy ve mahalle yollarında alt yapı hasarları oluştu."

haber link"

kaç yaşında adamsın sen, rizelisin üstelik. rize'yi ben bile biliyorum. orada bunun kaç katı felaketler oldu. kulübe sürükleyen sel bile yaşandı. koskoca vali kalkıp "çok yağdı ya, ondan oldu. çok korktum ben." diyor. yazık.

editimla
  • rize'de üç türlü hava vardır; yağdı, yağıyor, yağacak. bu durumu önemsemeyeni tabiat ana da önemsemez. ha vali rize'li değildir görmemiştir o ayrı.
  • “ben göremesem anlarım da sen göremediysen ve öngörüsüz bir bireysen, allahın rize’sine ne demeye vali oldun?”

dedirten vali. bana değil bir arkadaşıma. *