• kesinlikle itü sözlük'teki en saçma başlık. o kadar şey nasıl yazılmış ve hala devam ediyor anlayabilmiş değilim.
  • itü sözlük'teki en değişik başlık, bir nevi serbest kürsü, çok güzel yazar analizi yapılıyor sayesinde.
  • yaşantını diğer insanların yaşantısına benzetmeye çalışma; aa onlar aşık oluyo ben de oluyum mantığıyla değil, sen yaşa gitsin.

nefsine yenik düşmeden doğru olduğunu bildiğin şeyleri yaparak, mantıksızmış gibi görünen ama senin için mantıklı olan şeyleri yap.

büyü olgunlaş şuursuzca olgunlaştır kendini, anlık mutluluk için değil en temeli için uğraş,
    mutsuzluğun tadını unutma hiç.

mesela ben kafanı açıyorsam dinleme beni, açmıyorsam da dinle.

ama işte doğrularını belirleyip onlardan şaşma en temeli
    benim gibi böyle gelişine vur gitsin, sonra kağıdı istersen yak
    istersen katlayıp masanın ayağının altına koy sallanmasın diye

yaz da yaz beybi, konuşma bazen sadece bak,gözlere bak, korkma! orada insanın içi var. herkesin içi gözlerinde.

benim gözlerim belki de o yüzden kısık, çenem de küçük, içim küçük olduğu için, konuşmam gereken şey az olduğu için.

bu arada beden de insan için sanki bi bebek gibi, böyle şeyler düşünürken uyumak, yemek yemek sevişmek falan istiyor, bedenimiz bizim için küçük bi çocuktan farksız, mesela şuanda acıktım. ben diyorum hayat önden bakınca karmaşık ama yandan çok tatlı, bedenim bana diyor ki acıktım.

sonsuz yaşam için bizi taşıyan, bişeyler düşünüp anlamamız için bizlere verilmiş kozalar bedenlerimiz, şimdi diyor ki tatlı yazdın canım tatlı çekti.

başka bir koza bulup beraber çıkmaya çalışıyoruz, başka kozalar yapıyoruz yeni ruhlar için kendi kozalarımızla. eğer direk kozadan çıkarsak olmuyoruz uçamıyoruz güçsüz kalıyoruz, kozadan zamanı gelince çıkmamız gerekiyor kuralların ilki bu.

beraberimizdeki kişinin kozasından içeri bakıp gözlerinden onu anlayıp hayata dair ipuçları topluyoruz küçük küçük kozalar yapınca onlardan bi sürü şeyler öğreniyoruz onları seviyoruz.

kimi şeyler ağır geliyor kaçıyoruz etrafını dolanıyoruz ama yolumuz uzuyor, geçiyoruz belki o şeyi ama bir arkasında daha büyüğü var ilkinin etrafından dolanıp kolaya kaçtığımız için yenisi çok daha büyük ve zorlu geliyor yine kaçıyoruz kozamızın isteklerine dalıp kaçıyoruz uçan bi kelebek değil de tostik bi koza olmaya çalışıyoruz.

ponçik demeyi çok seviyoruz
    ponçik
    yazması da güzel

nereye kadar etrafından dolanacaz, süresi bile belli maksimum. eğer dolanarak hiç tırmanmadan gidersek başladığımız yükseklikte bitiriyoruz.

anne baba karı koca çocuk torun abla abi kardeş olabildiğince bir olup gitmek gerek tabi herkes olmayacak büyük ihtimalle ama denemek gerek bok böceklerinden bile ilham almak gerek.

görünen tarafını değil tamamını anlamaya çalışmak gerek
    benim koza çiş diyor benim kalp hava istiyor beynim ise ponçik diyor. en garibi beynim ama onu çok seviyom. o bana bunları düşünmem için bir ortam sunuyor. varsın ponçik desin. ponçikin anlamını merak ediyorsan. söyleyim, anlamının olması gerekmeyen kelime poçik. poçik de güzelmiş dedi beynim. hamıs ise eski göz ağrım.

bunları okuman yada okumaman benim için mühim değil, gömdüm gitti işte öyle. dediğim gibi ister sil ister al kağıda bastır masanın altına koy ister hiçbir şey.
    ben böyle yapıyom. belki senin başka bi biçimin vardır. senin kozanın yoğurt yeyişi farklıdır. ona bir şey diyemem.
    imzamı atayım da arada egom da nasiplensin
    kısık gözlü küçük çeneli adam
    aha o ses
  • ibne hayata; "ey hayat, kahrını çekiyorum, gülümse" demektir.
  • ironinin dibidir, misal;

kürtajı yasaklamak isteyen başbakanla zinayı serbest bırakan başbakanın aynı olmasıdır.
  • (bkz: sarcasm) (bkz: ironi) (bkz: kasıtlı çelişki)

kafa açar, kafa yapar, kafa yarar.
  • sözlükte sevmediğin bir yazara seri şekilde eksi oy verip, özelden "badicim bak seri artı oy veren güzel insan geldi" şeklinde mesaj atarak yazarı mutlu etmektir. * *
    seri eksi oy vererek her zaman ibnelik yapılabileceğini kendine kanıtlamaktır boylumlama.
  • kalbin en iyi egzersizi olan jogging'i bulan adamın, jogging yaptığı esnada kalp krizinden ölmesidir.
hesabın var mı? giriş yap