şükela:  tümü | bugün
  • boyner.com'dan tommy hilfiger marka gömlek sipariş vermiştim.
    sipariş verilen gömlek: tık
    gönderilen gömlek: tık tık tık

gelen ürün ise marka adı görseldeki beyaz etiketle kapatılmış ancak açınca sürpriz yumurta etkisi yapan interview marka bir gömlekti. ve bu gömleğin görseldeki gömlek ile de alakası yoktu. yanlışlıkla başka marka ürün gönderseler beşer şaşar deriz yine de sineye çekeriz. fakat bu ürünün asıl özelliği iç etiketinin tommy hilfiger olması. evet. içi tommy dışı interview. müşteri hizmetlerini aradığımda ise bildiğimiz şablonlar cevaplar ile karşılaşıyoruz: yurtiçi kargo ile iade edebilirsiniz (sanki biz bilmiyoruz), gerekli aksiyonları alacağız vs. doğru ürün ile değişim yapacaklarını bile söylemiş değiller. müşteriyi takmazcasına konuşma yapan müşteri temsilcileri haksızlığa uğrayan tüketiciyi daha çok kızdırıyor. aslında onlara biliyor bunu ancak umurlarında bile değil tabii ki. sonuçta babalarının dükkanları değil ya ne kaybedecekler.

bu olay bana eskiden pazardan aldığımız tshirtlerin iç etiketinde nike dışında ise adidas yazmasını hatırlattı. aslında değişen bir şey yok güzelim memlekette. bu boyner de olsa başka bir satıcı da olsa kafa aynı kafa, anlayış aynı anlayış. bir kaç defa siparişimdeki bazı ürünleri iptal etmişlerdi ama yine de görmezden gelmiştim. bu ne idiği belirsiz sahte üründen sonra ne alışveriş yaparım ne de çevreme yaptırırım.
  • öncelikle çok geçmiş olsun.

yaşadığın bu olayı tommy ve sarar a bildirirsen emin ol sınai mülkiyet kanunu uyarınca taklit ürün nedeniyle boyner in başını fazlasıyla ağrıtacaklardır. yönetim kurulu üyelerine hapis cezası dahi aldıracak bir süreç olabilir.
  • büyük ihtimalle hem tommy'ye hem sarar'a fason imalat yapan bir firmanın defolu üretimi. defolu olduğu farkedilmemiş de olabilir.

bence çok takılma, kalitede düşüklük olacağını sanmıyorum. yeterince ucuza aldığını düşünüyorsan, üzerine oluyorsa, dış görünüşü istediğin gibiyse ve dikişlerde vs sorun yoksa kullan.
    ya da geri gönderebilirsin, boyner kolaylıkla değiştirecektir.

rezalet değildir, konu kilit. :)
  • tablet kutusundan hıyar çıkmasıyla eşdeğer bir rezalettir
  • bu ne lan hhahahhaha resmen enayi sikiyorlar.

boyner'in başını fena ağrıtması gereken olay.
  • bu tür markalar genelde aynı fabrikalarda dikilir. etikette bir karışıklık olmuştur öyle abartılacak bir durum değil yani çakma ürünmüş sahteymiş öyle bir dünya yok. kafana çok takarsan iade edersin normalini alırsın ama çok kafa takılacak bir olay değil.
  • böyle birşey nasıl olabilir!

gerçekten insanın aklı hayali almıyor bu yanlışın bir an önce düzeltilmesi gerek.

kanunen yetkili mercilerde hakkınızı aramalısınız.

ayrıca başka ürün göndermenin cezası idamdı diye biliyordum ben 70lerde.

şuan sanırım boynerin sahibi ve ortaklarına ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verirler.

çok geçmiş olsun gerçekten tam bir rezalet resmen tüketici güvenliğimiz olmaya bir ülkede yaşıyoruz.

bunu dillendirmeniz çok iyi olmuş keza başka masumların ve mazlumların aynı acıyı çekmemesi için örnek teşkil etmiş oldu.

uplayın arkadaşlar lütfen üstte kalsın.

belki birşeylere çözüm olmuş olur. ne bileyim ya.

nerden tutsan elinde kalıyor gerçekten.

allah gani gani kolaylık versin gerçekten elzem bir olay.

bir daha yaşamamanız dileğiyle.

tam bir facia.