şükela:  tümü | bugün
 • şampiyon olma şansını yitiren takımın taraftarları.
 • boynu bükükler, boynu bükükler
  kimsesiz, çaresiz, garip yetimler

  mutluluk nedir bilmezler
  hep ağlarlar hiç gülmezler [x2]

  nedense hiç sevilmezler
  boynu bükükler, garip yetimler [x2]

  [chours:]
  kimsesizdir çaresizdir
  hem zavallı hem sefildir
  talihsizdir kadersizdir
  boynu bükükler, boynu bükükler
  anasız babasız garip yetimler
  kader kurbanları, boynu bükükler

  terketmiş hep sevenleri
  yokolmuş hep hevesleri [x2]

  dertle dolmuş yürekleri
  boynu bükükler, garip yetimler [x2]

  [chours]

  *
 • sözlüğe yazar olamayanlara verilen acıklı isim.

  (bkz: acıklı durum)
 • ev sahibinden malum haberi alan emrah'ın koşa koşa yokuş aşağı eve giderken senaryo dışı bir şekilde yere kapaklandığı sahnesi aklımda yer etmiş film.
 • kravati kafaya baglamamis* olsam da okuldan eve eve geliyordum, ortaokul yillari. o donemler moda oldugu uzere bizim eve de bir video alinmisti*. apartmana girip evin kapisina geldigimde, yari acik durumda kapi ve bir yigin kadin ayakkabisi ile karsilastim. hayirdir dedip iceriye girdim. salonda komsu kadinlar, hepsinin ellerinde mendil hungur hungur agliyorlar. o anda ne yapacagimi sasirdim, dizlerimin bagi cozuldu, kesin evden birisi rahmetli oldu diye dusundum. "noldu?" diye soruyorum, cevap bile vermiyorlar.

  meger "boynu bukukler" seyredilmis hep beraber. film biteli cok olmus ama herkes aglamaya devam ediyor. kimsenin de beni umursayip aciklama yaptigi da yok. isin aslini ogrendigimde, gulsem mi aglasam mi bilemedim.

  cocukluk donemi travmamdir bu olay.
 • vaktin birinde bir arkadaşımın , 10 kasım törenlerindeki hallerini anlatmak için yaptığı tasvir.. "abi çıktık işte bahçeye, malum hepimiz, boynu bükükler, garip yetimler felan"...
 • adı konmadığında daha da dokunaklı gözükenler. türkan şoray bazen. sırf yandan ayırdığı saçlarını şöyle havalı bir hareketle ahenkle dans ettirmek için de değil yani. boynun düz durduğunu sandığında hafif eğik, hafif yanda durmasıyla ilgili... yalnız düzelebiliyomuş bu meğer, belki hala çok şeker, ama emrahın boynuna bakıyorum da iyi kalantor boynu maşallah, yarışıyo halil ergününkiyle.
 • buaralar sinematürk 'te sık sık görülen, emrah'ın en küçük olduğu zamanlardan bir film..
  kısaca özetleyelim;
  --- spoiler ---
  bir küçük emrah ve birde anası vardır..anası namuslu bir bağyandır ama klasik olarak buna bok atarlar..kocası terkeder..ev sahibi ellemek ister izin vermez.patronu ister yanaşmaz kovulur..sonra adam eve gelip tecavüz olayına girince, bu konularda hassas olan emrah acımaz bıçağı saplar..hapise girer..olaylar gelişirde gelişir..
  --- spoiler ---
 • 1980lerin klasik küçük emrah filmlerindendir. filmde emrah'ın annesine tecavüze yeltenen ve bıçağı böğrüne yiyen kötü adam nuri alço değil atilla ergündür
 • minibüse binmek durumunda kalan yao ming ve takım arkadaşlarının dramını anlatan kısa film.
  yao ming'i çıkar, mehmet okur'u koy, sanatsallığından bir şey kaybetmez.