• bu yazın hit merve özbey şarkısı. sözleri aşağıdaki şekil;

aşk yine bitiyor nasıl yıkıyor
    küle döner her damladan
    sana kolay bütün olay hep

bak yüreğine sor
    sana ne diyor,
    bana o revamı
    hiç sanmam

ah içim eriyor acı veriyor
    senin için çok temiz mi
    saf benim dünyam

sana kolay bütün olay
    bırak ve git be yolcu
    senin için bu ilk değil
    benim içinse sonuncu

yalan kokar o sözlerin
    nasıl da burcu burcu
    kal demem ölsem demem
    uğurlamak boynun borcu
  • merve'nin erdem kınay'la ortak çalışmasıdır.

https://www.youtube.com/watch?v=ecibxvdb0i4
  • muazzam derecede kalite kokan şarkıdır.
  • kendini dinleten, güzel bir çalışma. tek olumsuz yanı merve özbey'in nakaratlarda haddinden fazla bağırması.
  • plajlara hala düşmemiş şarkıdır.
    (bkz: kesin bilgi yayalım)
  • bir haftadır manyak gibi dinliyorum. merve özbey'de star ışığı olmaması kadar acıklı çok az şey var. arkadaki tak tak, dumtis ipcak ipcak sesleri acayip hoşuma gidiyor. acil bi club'a gidip koko çekmem lazım.
  • acccayip arabesk bir merve özbey şarkısı. bu şarkıyı oğuzhan koç'un söylediğini hayal ediyorum da kesinlikle çok başarılı bir cover olur onun sesinden. nitekim şarkının nağmeleri uzatmaları tam da oğuzhan koç'tan dinlenenmelik. ulaşabilirsem oğuzhan beye bu talebimi ileticem.
  • bu şarkıları özellikle merve özbey için yazdıklarını düşünüyorum. sözler birbirini izleyerek yükseliyor, yükseliyor, kız çıktıkça çıkıyor, tepede nakaratı bitiriyor. esasen her şarkıcının harcı olmayan bir ses aralığı.
  • duman apayrı bir yerde olmak üzere 2012'den beri birbirini izleyen şarkılardan sonuncusudur. fakat bu kadar çok benzer şarkı yapıp da hepsini dinletebilmek de ayrı bir başarıdır. bu şarkıyı da dinlerken tıpkı diğer merve özbey şarkılarını dinlediğim gibi dişlerim gıcırdıyor ancak bu gıcırdama sinirden değil tekdüze de olsa arka plandaki hareketli müzikten ve kızın o ritmi kaçırmayıp olabildiğince bağırmasından ileri geliyor.
  • çok merve özbey olmuş. uzaktan ilk mısrası geldi, aha merve özbey yeni şarkı yapmış dedim.

parça bildiğiniz gibi nakarat kısmı aşırı yüksek perdeden gidiyor. başkası olsa kulak tırmalar ama merve özbey'in tarzı bu..
hesabın var mı? giriş yap