*

şükela:  tümü | bugün
 • 2009 yapımı, orjinal adı boys over flowers olan 25 bölümlük kore draması. hikayesi japon hana yori dango mangasından alınmıış.

  konusu oldukça klişedir, ama nedendir bilmiyorum dizi sarıyor.

  --- spoiler ---

  4 şımarık ve zengin* arkadaş, kore'nin en iyi lisesinde f4 grubu olarak anılmakta ve ayakaltında dolaşan gıcık öğrencilere kırmızı not bırakıp hayatlarını işkenceye çevirmektedirler. şans eseri bu okula burslu başlayan fakir kızımız geum jan di'de bu nedamet grubun ağına düşer ve kırmızı not alır. o andan sonra okulda yapılmayan kalmaz. işkencelere dayanamayan harbi kız, bir gün kendini saykoya bağlar ve bu f4 grubunun liderini bir güzel döver. eli ağır, gözü kör, alnı açık bu kıza o an aşık olan ko jun pyo kendini bir an kör kuyularda bulur. ondan nefret eden geum jan di ise f4'ün beyaz atlı prensi yun ji hoo'ya aşıktır. arada oluşan aşk üçgeni o kadar komiktir ki bir an hiç kavuşamasınlar bile demişimdir.

  ko jun pyo sevdiceği için neler yapmaz ki; bir kere yüzme fobisini yenip yüzme öğrenir. 5 kişiden sağlam dayak yer, hastanelik olur. teleferikte, karda mahsur kalır, bronşit, faranjit vs olur. bunlar yetmezmiş gibi kıza bir de ada satın alır. cıkk cık, yine yaranamaz, kızın aklı hala ji hoo'dadır. kızı kendine aşık etmek için elinden geleni ardına koymaz.

  --- spoiler ---

  linklerini de vereyim tam olsun.
  sarangni
  imdb
 • --- spoiler ---
  sonunda asıl kızımızı beyaz atlı prensin değil, kötü adamın kazandığı kdramadır.
  --- spoiler ---
 • insanda koreye yerleşme hissi uyandıran dizi. zaten bahar gelmiş ben bir garip olmusum üstüne de bu dizi yedi bitirdi beni. ama kesinlikle izlenmesi gereken en güzel kore dizilerinden olduğunu söyleyebilirim. fazlasıyla jan di'nin acısını yüreğinizde hissediyorsunuz ya da benim hissedesim vardı, böle ılık bişiler akıyor boğazınızdan.

  yok canım ne alakası var tabii ki dizi olduğunun farkındayım.
 • diziyi izlerken bildiğin insanın kalbine bir ağırlık saplanır kalır. esas oğlan'la kızın gülümsemeleri, aralarında atışmaları pek bir hoştur ayrıca.

  --- spoiler ---
  şu an 16. bölümün ilk partını izledim, sonraki partları izlemeye cesaretim yok. eğer yi jung jan di'yle beraber olamaz, annesinin bulduğu nişanlısından hoşlanmaya falan başlarsa diye. allah yazdıysa bozsun! nolur.
  --- spoiler ---
 • içindeki küçük kızı-hayır hayır küçük çocuğu değil, 13 yaşındaki küçük ergen kızı- öldürmemiş her kadının izlemesi gereken bir kdrama.
 • bir solukta izlenir. bitmeseydi iyiydi yalnız.

  --- spoiler ---
  sevgili çömlekçimiz so yi jung'ın da dediği gibi:

  "iyi kızlar mutlu sonları sever"

  song woo bin'in ingilizce konuşuşu olayım ben. "yo my bro, welcome back"
  --- spoiler ---
 • sırf şu iki soundtracki için bile izlenir.

  (bkz: stand by me/@mor salkimli karpuz)

  (bkz: do you know/@mor salkimli karpuz)

hesabın var mı? giriş yap