şükela:  tümü | bugün
 • boyunluk gibi berbat bir şeyi takmanızı hatta onunla uyumanızı gerektiren hastalık. bazen ağrıların dayanılmaz boyutlara ulaşabilen ağrılardan biri sol kolunuza denk gelmişse kalp krizi geçirmekte olduğunuzu zannettirebilir.
 • stres ile yakından ilişkili hastalık..
  kaygı fazlası olan, herşeye sinir stres yapan bir kişi iseniz farkında olmadan vücudunuzdaki bütün kaslar kasılı * halde yaşamaya başlarsınız.. gece yatağınıza yattığınızda bile kendinizi gevşetmek için ekstra çaba sarf etmeniz gerekir.. bu durumunuz yıllar yıllar boyunca devam ettiğinde, omurlarınıza baskının kralını yapmış olduğunuzdan, boynunuzun düzleşmesine neden olmuş olursunuz.. ileri safhada, boyun omurlarınız beyninize giden bazı damarlarınızı filan sıkıştırmaya başlayabilir.. bu da gene bazı sancılara neden olur.. öncelikli olarak psikiyatrik tedavi, ayrıca fizik tedavi gerektirecek hastalıktır.. icabına bakmalıdır büyümeden..
 • televizyonu yatarak izlemek,bilgisayar başında çok vakit geçirmek gibi sebeplerle oluşabilen rahatsızlık..mış..ilerlemesi boyun fıtığına sebep olabiliyor..
 • boyundan geçerek beyine giden dört damardan ikisi (vertebral arterler) gerilmesi ve beyne giden kan basıncının düşmesi durumudur.
 • geceleri sıkılan dişler, sabahları çenedeki agrılar, gunduzleri farkına varmadan sıkılan boyun kasları, uzun süre ders çalışmak, uzun süre bilgisayar karşısında oturmak gibi sebepleri olan hastalık.
  sıcak su torbası ile ısıtılan boyuna uygulanan merhem, kas gevşetici ilaçlar, agrı kesiciler, fizik tedavi ve tabii ki psikiyatrik yardım çözüm olarak sunulur.

  boyunluk cok da iyi bir çözüm değildir, zaten düz olan boynu daha da düzleştirmeye ve kasılmış olan kasları güçsüzleştirmeye yarar.
 • kafanın içinde ağrılara da sebep olmaktadır. doktorun ağrıyabilecek yerleri gösterirken bastırması da daha güzel ağrılara neden olabilir ayrıca.

  bilgisayar başında çok zaman geçirmek dışında sürekli kambur şekilde kafa öne eğik ders çalışmak da boyunun afedersin ağzına sıçmaktadır. doktorum bana okulu bırakmamı, zengin bir koca bulup evlenmemi ve evimin havuzunda her gün yüzmemi önerdi. burdan çıkarılacak sonuç skolyoz için en güzel tedavi yöntemi olan yüzme, boyun düzleşmesi için de pek çok faydaya sahip.* okulu bırakmak hadi neyse de zengin koca bulmak, hadi buldun onun nası bi tip çıkacağı, kimin ağzının kokusunu çekeceğin belirsiz olduğundan ben ivedilikle bir spor salonuna kaydoldum yüzüyorum.*

  yüzmek dışında başka bir tavsiye de bilgisayarın ekranının altına (veya direk laptopın altına) destek koymak ve boynun öne eğik kalmamasını sağlamak.

  uyurken de boynun boşlukta kalmamasına dikkat edilmelidir. zira zaten boyun problemi olan insan bir de yanlış yastıklalar gece boyunca debelenir, boynu boşlukta kalırsa 6 saat de uyusa 10 saat de uyusa boynu sırtı ağrıyarak uyanabilir.

  çok ders çalışmak her zaman tehlikelidir. kalıcı hasarlara neden olabilir. çalışmayınız, çalışanları uyarınız.
 • sahip olduğumu ilk öğrendiğimde yaptığım internet gezisinde mutsuzluktan depresyona, cinsel isteksizlikten iştahsızlığa kadar sayısız sonucu doğurduğunun iddia edildiğini gördüğüm hastalık. sonradan bu dertten muzdarip olan biri olarak yaptığım konuşmalar sonucunda meslektaşlarımın neredeyse hepsinde bu sorunun az ya da çok ölçüde bulunduğunu gözlemledim, hepsi o veya bu zamanda bu teşhisi yemiş. şimdi düşünüyorum da akademik camiadaki genel mutsuzluk halini ve cinsel etkinliklerin yoğunluğunu (#14532036) şimdiye kadar entelektüel ve sosyo ekonomik nedenlere bağlamakla hata mı ettik acaba?
 • servikal curve'ün düzleşmesi olarak da ifade edilen stres ve üzüntüyle doğru orantılı hastalık. kimsenin sizden değerli olmadığını hatırlatan ağrılar kategorisine girer. ileri aşamalarında kas gevşeticilerin karışımı iğnelerin bile fayda etmediği kadar kötüdür.

  ne derler doktorlar: stresin bulunduğu ortamda bulunma. stres yapma. üzülme. kimseyi fazla önemseme.
  siz ne dersiniz: oldu, önce sen beni üzen sevdiklerimi(!) bünyemden tahliye ediver.
 • yüzme ile ciddi ciddi bütün arazları ortadan kaldırılabilen rahatsızlık. geceleri sıcak kompres yapmadan, ilaç içmeden uyuyamayan, ağrıyla uyanan, elleri, bilekleri tutmamaya başlayan ben 5 aydır düzensiz bir şekilde yüzüyorum ve sonuç; ne ağrı ne bişey. boyun ağrısı nedir unutmuş durumdayım.
hesabın var mı? giriş yap