• harikulade bir second şarkısı. her yeni şarkılarında beni şaşkınlıga ugratıyorlar. yine şu an türkiye'de albüm çıkartmış, televizyonlarımızı işgal eden bir çok gruptan çok daha kaliteli bir iş yapmışlar...
    dinleyiniz efenim...
    http://www.myspace.com/second17
  • second'ın yayınladığı 2011 yapımı yepyeni şarkısı.

burdan dinlenebilir: http://www.youtube.com/watch?v=jqdqth2ioyc

kayıtlarda grubun prodüktörlüğünü epitaph records'tan marc mcclusky yapmış.

sözlerini de yazayım tam olsun

yeni bir kalbim var
    yeri aynı, çapı dar
    onu söktün içimden
    sen çıktın içinden

bir 2001 yazı ölmedim
    daha ölmem
    aynada bu kadar suçlu gözler görmedim
    daha görmem

göz bebeğim artık anla halimden
    sahte gülüşümden, sahte keyfimden
    azad et lütfen beni cehenneminden
    plastik kederlerinden

bu bir yarış aynı, tersine dön aynı
    bu bir varış anla hep aynı yere
    kapat gözlerini, hiç durma atla
    bu bir karış okyanusa göre göre

kirlendik de, bana kaybettik de
    herkes aynı kalsın benle birlikte
    derdin: ”hep bir şeyler eksik”
    derdim: ”hiç var oldular mı?”
    çiçekler ekmiştin üstüme,
    soldular mı?

aah bir zamanlar, bir ruhum varmış
    eski bir yaz gün batımında saklı kalmış
    yıllar sonra bir gün, kapımı çalmış
    omzumda uyuyakalmış

seninde ruhun varmış,
    söyle elinde bak ne kalmış?

yeni bir kalbim var...
  • bir şarkının adıdır boyver dimokyan usta. ben bunu yıllarca dimokyan adlı bir ustanın boyverişi olarak tahayyül etmiştim. demin kelimeleri birleştirip yan yana yazan bir tumblr hesabı aydınlanmamı sağladı.

boyverdim okyanusta diyormuş aslında second. ulan. ne güzel şarkısın. sabah beri 37. kez dinliyorum.
  • şimdi bu şarkıya ton ile şey yazacağım, boyver dimokyan usta'nın aslında bir kelime oyunu olduğunu kendim keşfetmiştim. ilk başta tabii ben de, ermeni miymiş ki bu adam hiaaa diyordum. neyse, kırsalda çalışırken dinlediğim müzikti bu. öyle bir enerji depoluyordu ki, iş çabuk bitiyordu sabahtan akşama...

el zaman git zaman birkaç sene geçti gittik gerçekten de uzaklara, okyanuslara... sıcaklar geldi, sahile gittik. yanımda alman, ingiliz, avusturyalı, çekyalı. çıkardım üstümü atladım haziran sıcağında buz gibi atlantiğe. kapadım elimle burnumu, verdim nefesimi, battım dibe, elim kaldırılmış tepemde. sonrasında, boyver dimatlan tikte

(bkz: nadir gelen hayat süper lan hissi)
  • kapat gözlerini hiç durma atla bu bir karış okyanusa göre göre

şarkı dünyaya gelmekle ilgili.okyanus=hayat
    bilmiyorum
  • boyverdim okyanusta :)
  • bence second'ın en güzel şarkısı.canım bff'm ayşe'nin tavsiyesiyle dinlemiştim, sıkılmadan dinleyebildiğim nadir şarkılardan.
  • deniz adinda bir kiz ile konusuyorum ve adini okyanus diye kaydettim. yakinda da bu sarkiyi atacagim. umarim etkilenir. cunku gercekten hos birisi.

neyse bu sarkiya ton ile sey yazardim ama. artik butunlestim. gencligi hissettiren bir sarki.
  • yeni keşfettiğim tekrar tekrar dinlenilesi second şarkısı. nakaratı çok güzel.
  • uyarı,şarkıyı sabah dinlemeyin bütün gün nakaratı söyleyebilirsiniz.
hesabın var mı? giriş yap