şükela:  tümü | bugün soru sor
 • twitterda tt olmuş. ilk buz dolabı olarak okudum. ekonominin geldiği hale bak başarısızlıklarını ekonomik darbe diyerek örtecek kadar düştüler.
 • (bkz: allah'ını seven defansa gelsin)

  geldi mi kankalar?

  o kadar halı saha oynadınız, o haykırıştan sonra geldiler mi defansa? yoksa sikerim mi dediler?
 • devlet uzerine duseni yapsin ben de yaparim.sen devlet olarak bin tane makam araciyla gezeceksin,sarayda milyonlarca dolar israflara imza atacaksin,ama 1300tl asgari ucretle gecinmeye calisan halk,dolarini bozduracak oyle mi? guldurmeyin adami.bu parayla gecinmeye calisan adamin olsa olsa 100 dolari vardir onu da kim bilir kac sene once yapmistir da saklamistir.simdi o ucretle gecinmeye calisan biri her ay10 dolar bile atamaz kenara.bu para bozulunca mi vatan kurtulacakmis,doviz inecekmis? benden once sen devlet olarak tedbirini al,sonra ben bozdururum.

  bu arada,yandas holding sahipleriniz ucer beser milyon dolar bozdursa halkin bozdurmasiyla es deger olur.onlara da gidebilirsiniz mesela.
 • devlet alacaklarını alırken faizle alıyorda niçin halk alacaklarını faize yatırmasın.? faizlei dolarla değil altınla çalışın demek popülizmden başka birşey olamaz.
 • kardeşlerim smile ifade simgesi:) doları bozduralım meselesini anlamıyorum. hazır ohal varken devlet kişi ve kurumların bankalarda dolar hesabını tl ye çevirse. dolarla iş yapan ve biriktirenellere ihbar mekanizması çalışsa. olmazsa bu mesele referanduma götürülürsa daha iyi olmazmı? mesela ben ve halkın ezici çoğunluğu buna taraf olur.