şükela:  tümü | bugün
  • çevre ve şehircilik bakanlığı 21 kasım'da bozcaada koylarını işletmeye açıyor, bunun için de ihale yapacak. ada halkı bu talana dur demek için karşı kampanya başlatmış. aşağıdaki linkten kampanya detayına ulaşabilirsiniz.

https://www.change.org/…cation=petitions_share_skip

kampanyanın hashtag'i bu: #bozcaadabizim. şu karanlık dönemde beni en çok üzen şey çevre'nin tarihin yok edilmesi. özgürlük, barış, huzur geri kalan her şeyi biz olmasak da bizden sonrakiler geri kazanabilir ama cerrattepe, hasankeyfi bozcaada gibi bir cennettleri kaybedersek geri dönüşü olmaz.

lütfen kampanyayı imzalayalım.
  • bazı şeyler değiştiğinde tamiri kolay olan ve olmayan şeyler kalacak. şu dönemde tamiri zor olacak yıkımları azaltmak mümkünken duyarsız kalmamak gerekir.

yarınlar bizim #bozcaadabizim
  • bu kadar geri donulemez sikintilar yasadigimiz su gunlerde istedigi destege ulasmasini umdugum kampanya.
  • ulan her şeyi paraya çevirmemiz mi lazım? nedir bu aç gözlülük anlamıyorum. bırakın da o koylar da bakir kalsın. nedir yani allah’ın plajına girerken illa birilerine, afedersiniz domalmamız mı lazım? çekin ellerinizi doğamızdan! çekin ellerinizi cebimizden!

sonuna kadar desteklediğim kampanya.
  • allah belanızı versin diyerek tepki vermekten öte elimizden başka bir şey gelmeyen rezil durum. ülkede halk plajı kavramı her geçen gün yok ediliyor.
    (bkz: beach)
    (bkz: rant)
    (bkz: domalmak)
  • siklemeyeni sikeyim dediğim kampanya.

ülkede üç beş tane düzgün yer kaldı zaten, sahip çıkalım.

edit: yılmaz özdilvari cevaplar gelmiş, anlatayım.

1. ben kaş'ı da savundum, heslere de karşı çıktım, üçüncü köprüye de ve talana dair geri kalan bildiğim ne varsa. hemen diğer olaylarla kıyaslayıp sanki protesto geçmişimi biliyormuş "onda nerdeydiniz bunda nerdeydiniz" yorumu yapmak en hafif tabirle akp'lilik.
    2. yazar burada sikeyim derken mecaz kullanıyor ve insanları umursamaya davet ediyor. gerçekten sikmek ya da şiddet anlamında bir sikmeden ziyade, "yemişim" anlamı var. bunu anlamak bu kadar zor olmasa gerek.
    3. yoğun iş temposu arasında girdim bu entryi, paylaşacağım ve umursadığını düşündüğüm insanlarla paylaştım, change.org kampanyasını imzaladım. daha fazla bir şey yapabileceğimi düşünmüyorum ne yazık ki.

söyleyeceklerim bu kadar. sevgiyle, yeşille ve maviyle kalın. mümkünse imarsız bir şekilde.
  • tek çare godoman bozcaada sevdalılarının para koyup bozcaada koruma derneği altında ihaleye girip koyları parsel parsel dernek malı yapması. bu işlerden hiç ama hiç anlamam ve anlayan kişiler bu iş için düşünsün. bozcaada aphroditeden kim kardashiana dönüşüyor.
  • - niye celalleniyor ki? açılan koylara gitmeyin, olsun bitsin. ama yoook, ille de roman olsun, bi haftasonumuz var şımarıklığı yapacaksanız buyrun gidin.

siz gelmeden önce zaten boştu o koylar. yani siz gittikçe yenileri açılacak. allah'ından bulsunlar. amen.
  • (bkz: turkiye'nin insani bogmasi)

biktim sizden de rantinizdan da pislikler, kefenin cebi yok lan!
  • hayatımda henüz gitmedim o adaya ama sonuna dek desteklediğim kampanya.
    lan bari bir şey yapacaksınız illa, bari ada halkıma sorun lan!
    her şeyi "halkımıza gideriz, sorarız" diyen bir iktidar neden bu seçeneği bu tip konularda düşünmez?