*

şükela:  tümü | bugün soru sor
  • kayseride sebzecilik yapan vatandaş, reyizin dolarınızı altınınızı bozdurun çağrısını duyuyor ve doları altını olmadığı için bozduramıyor. bu duruma çok üzülen fedakar vatandaşımız ise sebzecilik yaptığı iki aracından birini devlete bağışlıyor. ve vatandaş çağrıda bulunuyor, diyor ki: "çuvallarla paraları, altınları olanlar sizlere sesleniyorum, devletimize yardımcı olalım"
    levent kırca skeci gibi yemin ederim.
    link

edit: kayserili bu abimiz aslında bizim toplumumuzun ne kadar duygusal ve vatanına milletine bağlı olduğunun bir kanıtı, bakar mısınız, adam ne kadar saf ve temizce seviyor vatanını, yaptığı bu büyük fedakarlığın bir işe yarayacağına inanıyor, bu esasında muazzam bir şey. ama insan kendi kendini de diyor içinden, eğitim şart...
  • bunu duyan dolar durur mu hemen büyük düşüşe geçmiş..
  • bir kabzımal için normal bir kafa bence.
  • (bkz: mal)
  • bu adam dediğiniz gibi mal veya cahil olabilir ama vatanı için en azından bir şeyler yapmaktan korkmuyor.

madem bizler daha akıllıyız. neyi bekliyoruz. topyekun helak olmayı mı ?

birileri sıçtı diye bize emanet edilen bu ülkeye sırtımızı dönecek kadar ne zaman nankör, küstah ve yavşak bir toplum olduk inanamıyorum.
  • yakında verecek bi götü kalacak onu da almazlar umarım...gerçi bunlar ona da göz diker zaten...
  • butun mal varligina el konup, birey yokedilmeli.

pesin duzenleme: bu olaydan da humanizm, egitim, muhalefet yuzunden duyarcilari da yokedilmeli. temiz bir gelecek icin. iyi aksamlar.
  • çok güzel helal olsun bu vatandaşımıza en azından savunduğu yapı için fedakarlık yapıyor.

ama şimdi düşünelim, diyelim ki ülkede 2 araca sahip 1 milyon vatandaş gitti araçlarının 1 tanesini devlete bağışladı ve devletin kasasına 1 milyon otomobil girdi.

devlet bu otomobiller ile ne yapacak? bunu nakite nasıl çevirecek? veya hangi yabancıya hacı bana biraz borç ver karşılığında bişey olursa bende 1 milyon araba var onları alırsın diyebilecek?

asıl doğru olan ucuz dolarları bulduğumuzda gidip 2 araba almak yerine 1 tane alıp kalan 1 tanesinin parasını ihtiyaç duyulduğunda likit olabilecek döviz faiz tahvil hisse senedi gibi şeylerde değerlendirmekti. bu ülkede senelerce bir ailenin kapısının önünde 2 araç olmasının ne kadar büyük bir ekonomik ferahlık anlamına geldiğini konuştu insanlar, bununla propoganda yapıldı.

şimdi buyurun isterseniz ülkedeki herkes araçlarını devlete bağışlasın. bakalım nasıl bir çözüm oluyor bu araçlar nasıl likit krizini çözmenizi sağlıyor biz de öğrenmiş oluruz.
  • ya çok üzüldüğün şeye bak. sen kayserilisin dayı.

önce aracı sat.
    sonra dolar al,
    sonra da bozdur.

bunu düşünecek kadar yerli ve milli olmaman beni çok üzdü

(bkz: sen gerçekten kayserli misin dayı)
    (bkz: vakit kayseri vakti)
    (bkz: ahaha)

editli not: verecek 2 aracından birisi de olmayan işsiz sipor