şükela:  tümü | bugün
  • kayseride sebzecilik yapan vatandaş, reyizin dolarınızı altınınızı bozdurun çağrısını duyuyor ve doları altını olmadığı için bozduramıyor. bu duruma çok üzülen fedakar vatandaşımız ise sebzecilik yaptığı iki aracından birini devlete bağışlıyor. ve vatandaş çağrıda bulunuyor, diyor ki: "çuvallarla paraları, altınları olanlar sizlere sesleniyorum, devletimize yardımcı olalım"
    levent kırca skeci gibi yemin ederim.
    link

edit: kayserili bu abimiz aslında bizim toplumumuzun ne kadar duygusal ve vatanına milletine bağlı olduğunun bir kanıtı, bakar mısınız, adam ne kadar saf ve temizce seviyor vatanını, yaptığı bu büyük fedakarlığın bir işe yarayacağına inanıyor, bu esasında muazzam bir şey. ama insan kendi kendini de diyor içinden, eğitim şart...
  • bunu duyan dolar durur mu hemen büyük düşüşe geçmiş..
  • bir kabzımal için normal bir kafa bence.
  • (bkz: mal)
  • aracın değeri cb konvoyundaki araçların bir günlük benzin parasını karşılamaz.

reis dolarlarınızı altınlarınızı satın tl yapın derken önce kendisi yapacak bu işi. havaalanlarına, köprülere, hastanelere doluluk garantisi verip dolar üzerinden ödeme yapmaktan vazgeçseydiniz sevgili hükümet. umrumda olmaz. elime geçen parayı anında döviz yapıyorum.

hükümetin mantığı "itibarda tasarruf olmaz" iken siz kendinize yazık edersiniz.

yazık kendince bi' iyilik yaptığını zanneden sevgili pazarcılar dernek başkanının eylemi.
  • bu adam dediğiniz gibi mal veya cahil olabilir ama vatanı için en azından bir şeyler yapmaktan korkmuyor.

madem bizler daha akıllıyız. neyi bekliyoruz. topyekun helak olmayı mı ?

birileri sıçtı diye bize emanet edilen bu ülkeye sırtımızı dönecek kadar ne zaman nankör, küstah ve yavşak bir toplum olduk inanamıyorum.
  • yakında verecek bi götü kalacak onu da almazlar umarım...gerçi bunlar ona da göz diker zaten...
  • butun mal varligina el konup, birey yokedilmeli.

pesin duzenleme: bu olaydan da humanizm, egitim, muhalefet yuzunden duyarcilari da yokedilmeli. temiz bir gelecek icin. iyi aksamlar.